Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha játékra akarok pc-t összera...

Ha játékra akarok pc-t összerakni akkor a videókártya vagy a pc irányát vegyem "szigorúbban"?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt azt, hogy melyikre költsek többet.

Még jó pár játék nem használja ki a több mag funkciót.

Nem tudom, hogy mi számít jó gamer procinak. Azt viszont tudom, hogy rossz videokártyával cseszhetem a gamelést hiába vagy 100giga ram meg 8 magos proci.


Azon is gondolkodtam, hogy veszek egy "jól" fejleszthető alaplapot. Tehát a legmodernebb CPU és videokari foglalttal ellátottat.

Összerakok egy közepesen erős gamer pc-t i5-4590 gtx 950oc 2giga 8giga ram amit 2-3 év múlva kicserélgetek i7es procira, gtx titan Zre + 8 giga ram stb..


Nem vagyok akkora iszonyatosan nagy gamer leginkább sport játékok (fifa, pes) illetve csapat és stratégia játékok. CSgo, crysis3, városépítős játékok, autóversenyzés.. Nyilván néha befigyel 1-1 komolyabb single players game mint a GTA, Far Cry de ott kompromisszumot kötök a grafikai beállítást illetően.

Így remélem jó elgondolás..



2015. aug. 3. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Játéknál a videókártya a fontosabb, munkánál (pl.renderelés) a proci. Játékhoz az i5 bőven jó, a maradékot a kártyára költsed!
2015. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

i5 felett játékra teljesen felesleges költeni. i7 az egy kicsit nagyzolás is már, de ha van pénz, persze nyugodtan lehet venni. Amúgy a kérdés kicsit értelmetlen de ha játékra akarsz gyúrni, akkor i5 + 8 gb ram + r9 270x a minimum.

Fejleszthetőség szempontjából lga1150-et érdemes az intelhez párosítani. AMD-s lapokról, procikról nincs jó véleményem, szóval inkább nem nyilatkozom.

2015. aug. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezen kívül photoshoppolok meg még megszeretném tanulni alap szinten az after effectset használni.


Nekem feltétlenül GTX kell. Ati eddig 2szer volt és mind a kétszer csalódás volt.

Meg a GTX amúgy is jobban hangzik mint az R9 XD

2015. aug. 3. 20:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Maga az I5ös procival ellátott folyamatosan cserélgetett videókártyás pc mennyi ideig jó a feljebb írt célja?
2015. aug. 3. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen csalódás érhetett vele, de nekem is volt 3 ati/amd kártyám, jelenleg is az van, nagyon jók. Volt nvidiám is, az is jó, de ha olcsóbban akarod megúszni akkor R9 széria. Az meg egyáltalán nem hangzik jól, hogy gtx az r9 helyett :)
2015. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Mindig nvidiam volt es sose volt veluk bajom. A jatekok 70%at nvidiara opzimalizaljak
2015. aug. 3. 21:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs is velük baj, de amd kártyák is ugyanolyan jók :) de majd látod. Ár/érték arányban a legjobbat válaszd, legyen az nvidia, vagy amd.
2015. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A játékok 90%-át nem optimalizálják semmire. :D A maradék 10%-ban meg az nvidia lefizeti a fejlesztőket, hogy amd-n szarabbul fusson a cucc.
2015. aug. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!