Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem BOOT-ol be a gépem,...

Miért nem BOOT-ol be a gépem, ha kiveszem az egyik merevlemezt?

Figyelt kérdés

Van egy ASUS alaplapos asztali gépem. Nem rég vettem ezt a gépet egy i3-as procival és egy 500gb-os WD Green merevlemezzel. Nekem volt még itthon 2 másik winchesterem és belepakoltam azokat is. Konkrétan 1db 80Gb-os és 1db 1 Tb-os. Telepítettem egy Windows-t a 80gb-os winyóra, a másik kettőt pedig tárolónak használom.


A konfig egészen pontosan most így néz ki:

SATA0: 80Gb-os Seagate winyó

SATA1: 500Gb-os WD Green winyó

SATA2: 1Tb-os WD Green winyó

SATA3: Samsung DVD író


Most úgy döntöttem, hogy az 500Gb-os winyót odaadom a nővéremnek, mert az Övében pont meghalt a benne lévő merevlemez. Amint kíhúzom SATA1-ről az 500Gb-os winyót, a gép nem tölt be. Nem indul el a windows, mert valami olyasmit ír ki, (angolul) hogy tegyek be egy megfelelő BOOT médiát.

Ez mit jelent?? Pedig be van állítva, hogy onnan BOOT-oljon ahonnan eddig. A Windows-os meghajtót nem vettem ki! Ez az 500gb-os winyó pedig teljesen üres! Miért nem indul el nélküle a gép??? Annak lehet jelentősége, hogy alapból ezzel a winyóval vettem a gépet?? Már nem tudok mire gondolni...

A válaszokat köszi előre is!



2015. aug. 4. 12:57
 1/3 Trevor. ***** válasza:
SATA0-ba kösd azt a merevlemezt, amiről bootol a Windows. Majd azt állítsd be elsődlegesnek BIOS-ban.
2015. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert valószínűleg azon a merevlemezen van a BOOT rejtett partíció vagy a bioszban azt a HDD-t ragd First boot-t ba amelyiken a rendszered van
2015. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Berakod a telepítő lemezt és be bootolsz róla.

2. Majd beállítod a nyelvet az időt és a billentyű régiót aztán tovább.

3. Kiválasztod a javítást.

4. Következő lépésben ,hogy melyik operációs rendszert szeretnéd javítani(ha több van).

5. Meg is jött a helyre állító menü és megkeresed a parancssort és klikk rá.

6. Ha bejött akkor egy nagyon egyszerű parancsot meg adsz neki: Bootrec.exe /FixMbr és enter.

7. Ha megkaptad az üzenetet, hogy siker akkor kész is vagy!

Újra indítás és már bootol is gyönyörű szépen.

(ilyen elkerülésére ajánlott úgy telepíteni az op. rendszert, hogy csak az a HDD van bekötve amelyikre a rendszert rakod)

2015. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!