Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy Cooler Master...

Vettem egy Cooler Master Hyper 212 evo-t, de sajnos stresszteszt közben 60 fok körül van, játék közben is 55-60 fokosra melegszik. MI lehet a gond?

Figyelt kérdés
Próbáltam a gyári pasztával, utána egy másikkal (szétkenegetős módszerrel) de sajnos nem ment lejjebb a hőmérséklete (maxon pörög a ventije) Van valami ötletetek?

2015. aug. 5. 09:29
1 2
 1/11 Trevor. ***** válasza:

Milyen processzorra tetted?

Házban a ventilátorok hogy vannak bekötve?

Egyébként 60 fok stresszteszt alatt teljesen jó.

2015. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen gond, 60 fok teljesen rendben van egy megizzasztott processzornak ilyen időben. A processzor típusát azért elárulhatnád.
2015. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mennyit vársz egyébként? Mert amúgy ezek az értékek teljesen jók.

Ha mindenképpen ki akarod próbálni tisztán a hűtődet, akkor szereld ki az alaplapot a gépházból, aztán nézd meg, hogy az asztalon mennyit tud. Ha jóval alacsonyabb, akkor a házad szellőzésén kell még dolgozni, de szerintem teljesen felesleges.

2015. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat... Amd FX 8350-es a proci .A ventilátorok:elől be ,hátul és felül ki.
2015. aug. 5. 09:39
 5/11 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy csak a Far Cry 3-nál megy 60 fok fölé, a többi játéknál 55 fok körüli.
2015. aug. 5. 09:42
 6/11 Trevor. ***** válasza:

Ventilátorelrendezés rendben. Esetleg nincs húzva a proci?

Ez a processzor annyi hőt termel, hogy azt egy ilyen hűtő is csak ennyire tudja elvezetni. Örülj neki, hogy 60 fölé nem meg, ez így biztonságos és bírni fogja sokáig.

Off: Nekem ugyanezeket a hőfokokat tudja az i5-4460 gyári hűtője (igaz, kicsit alulfeszelve).

2015. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja hát 8 magos AMD, annál ez teljesen normális.
2015. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nincs húzva és nem is tervezem.

Köszönöm a gyors válaszokat!

2015. aug. 5. 09:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Az összes fx procit érdemes(erősen ajánlott) biosban optimalizálni. Ezzel közel 5-10 fokot is lehet nyerni hőmérsékletben.

Több infó itt: [link]

2015. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az normális ha a hűtő egy minimálisan "remeg" használat közben?
2015. aug. 5. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!