Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Egy olyan problémám...

Üdv! Egy olyan problémám lenne, hogy mióta a 2x2 gb corsair ramok mellé betettem a két SP ramokat, folyton dobálja a kékhalált. Szerintem valami beállítás lehet rossz, esetleg biosban vagy lehet az 1600-as ramok nem férnek meg az 1333-asok mellett?

Figyelt kérdés

Kékhalál:

C:/Windows/Minidump/080315-20687-01. dmp

C:/Users/. /AppData/Local/Temp/WER-45625-0. sysdata. Xml

C:/Windows/MEMORY. Dmp .

Simán a 2 corsair rammal nem csinált ilyet.

Biosban minden alapon, a tuning is. Azóta újra lett rakva a gép, de semmi, ugyan úgy dobálja a kékhalált, főleg akkor ha valamilyen játékprogram meg a gépen. Ilyenkor játék közben megáll a kép beakad a hang majd kékhalál és újraindul. Azt értem, hogy a memóriákkal van valami, viszont biztos nem hibásak, több tesztet is lefuttattam, nem volt hiba, és eleve újak.

Ahogy néztem a processzor nem is támogatja az 1600-at, azért is ment eddig 1333Mhz-en, viszont ha úgy vesszük akkor most 4db 1333Mhz-es ram van benne, elvileg jónak kéne lennie. Mondjuk lehet nem a legjobb összeállítás. Erre a problémára szeretnék megoldást találni, ha valakinek van jó ötlete, vagy eleve tudja mi a gond, kérem írjon.



Gépem:

Alaplap:Gigabyte GA EP45T DS3


CPU:Intel Q9550 core 2 quad 2833Mhz(8.5x333)


Ramok:Corsair vengeance 2x2gb 1600Mhz

Silicon Power 2x2gb 1333Mhz


Videókártya:Asus r7 250x 2gb


Táp:Corsair cx430


Winyók:Samsung 320Gb 7200RPM SATA 2

Hitachi 1TB 7200RPM SATA 2



2015. aug. 8. 12:14
 1/6 Trevor. ***** válasza:
Csinálj BIOS reset-et és próbálgasd különböző slotokban (de úgy, hogy megmaradjon a dual channel).
2015. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biosban nézd meg, hogy be tudod-e állítani manuálisan, hogy hány mhz en pörögjenek a ramok(ha automatikusra van rakva - vagy bármire 1333 felett -, akkor állítsd át 1333 ra). Ha nem segít\1333 ra volt állítva, akkor próbáld meg más sorrendben berakni őket a lapba.


Nem tudom meddig futtattad a teszteket, a legtöbben bőven idő előtt kikapcsolják, az ideális az, ha berakod mondjuk éjszakára, és ha reggelig nincs hiba, akkor minden szuper.

2015. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezeket már próbáltam,egy ideig úgy tűnt jó is lesz,

(1 nap) aztán megint elkezdte.

2015. aug. 8. 12:22
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendben akkor megnézem ezt Biosba.

Igen én is csak két-három órát futtattam a tesztet, majd este akkor elindítom és hagyom reggelig.

2015. aug. 8. 12:24
 5/6 A kérdező kommentje:
Auto-ra volt állítva 1333-at írt de azért beállítottam manualra (1333).Nem hiszem hogy Auto beállításon váltogatta volna.Eddig nem volt kékhalál majd este nyomok neki egy tesztet,viszont a memteszt program nem enged tesztet futtatni ,Tudnátok más programot ajánlani?
2015. aug. 8. 12:43
 6/6 Trevor. ***** válasza:
Memtest86
2015. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!