Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott eggy Cote i5 3450...

Adott eggy Cote i5 3450 processzor, jatek kozben a magok homerseklete 105 fokra megy fel. Jelenleg a gyari huto van benne, ezt szeretnem kicserelni. Milyen hutot ajanlotok, mely megfelelne?

Figyelt kérdés

2015. aug. 9. 16:00
 1/10 Trevor. ***** válasza:
A gyári hűtőnek elégnek kell lennie, más lesz a baj. Gépház szellőzése milyen? Mikor volt legutóbb pasztázva?
2015. aug. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A gyári hűtő is jó hozzá, csak valószínűleg újra kellene pasztázni. Már amennyiben nem akarsz túl sokat költeni rá.
2015. aug. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen egy hűtőt akarsz venni akkor Deepcool Gammax 300.
2015. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2 hete pasztaztak ujra.

A haz szellozese kivalo, ezzel nem lehet gond.

2015. aug. 9. 21:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Na de megfelelő mennyiségű pasztát kentek fel?
2015. aug. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom, szakuzletben csinaltak meg, tehat szerintem igen. Egyebkent mennyit kell? Mert eldontottem, veszek egy hutot, es pasztaznom is kell majd ugye. Es egy utolso kerdes: milyen pasztat ajanlotok?
2015. aug. 9. 22:04
 7/10 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb paszta is jó.

Van szilikon alapú paszta is, az max azoknak való akik nem tudják, hogy miből mennyit és hogyan.

No meg nem is beszélve arról, hogy drága mint a méreg.


Na de a kérdésedre válaszolva.

A CPU-ra kinyomsz egy borsószem nagysűgú golyót, azt esetleg elkenegeted egy kis lapkával, de igazából mindegy.

Felrakod a CPU hűtőt szépen, majd szépen lassan elkezded egy kicsit lenyomni a hűtőt, de csak óvatosan és az alaplap ha lehet legyen alátámasztva (már ha ki kell venni a házból a hátlapi rögzítő miatt) majd a csavarokat (már ha csavaros lesz) szépen elkezded betekerni.

Mindig a szemközti csavart teker sorrendben.

Tehát ha a jobb alsóval kezdtél akkor bal felső, majd bal alsó és jobb felső csak figyelj arra, hogy egyik irányba se legyen túlzottan meghúzva, mert az ellekező irányba lehet kinyomja a pasztát és akkor itt lesz a baj.


Na most az a bizonyos baj az, hogy az olcsóbb paszták vezetik az áramot, szóval nem szerencsés ha a nyákra "kifolyik" szóval csak óvatosan.

Ezért is van a drága szilikonos mert az nem vezeti az áramot, de az mint mondtam atom drága a többihez képest.

2015. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Trevor. ***** válasza:

Én csak ezt használok: [link]

Az i5-4460 procim gyári hűtővel és ezzel kenve játék alatt nem megy 60 fok fölé :D

2015. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az intelnek az idióta lefogatása miatt(ráadásul lga775 óta a műanyag elég silány) azon se csodálkoznék, hogy amikor két hete visszatették pár pöcök nem "akadt be", vagy elhajlott.
2015. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszokat, beszereltem a hutot, valoban nagyon jo, 45 fok fole nem megy. :)

Es valoban, nem gondoltam volna, de a szakuzletben bizony nem pasztaztak be...

2015. aug. 12. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!