Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek milyen videokártyá...

Szerintetek milyen videokártyát érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Ati Radeon HD 5700 videokártyám van, és jelenleg 84 ezer Ft-om van videokártyára.

Milyet vegyek? Nem akarok FULL HD-ban játszani, mert nekem elég a HD, de magas grafikai beállításokkal! Milyen ajánlotok 85 ezer Ft alatt?



2015. aug. 10. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Én egy HD 4850-el toltam 6 évig. :)


Megadnád a konfigurációd többi részét? :)

2015. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 HUN_Sector ***** válasza:

Több vga is szóba jöhet, de 2 fontos opciót ismerni kell ahhoz, hogy VGA-t tudjunk ajánlani számodra.

Milyen típusú processzorod van? Ugyanis a megjelenítés a procin és a vga-n együtt múlik, külön-külön egyik sem tud megfelelően dolgozni a másik nélkül. Más vga-t ajánlunk egy erős i5 mellé, megint mást egy pl. 4 magos athlon mellé, illetve újfent másokat 2-3 magos procik mellé.


Aztán tudni kellene ,hogy milyen márkájú és kapacitású tápod van. Hidd el, ez az info fontosabb, mint hinnéd. Adott esetben azt jelentheti, hogy tud e működni az ajánlott vga, vagy sem.

2015. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen tápom van, de tudom hogy asztali számítógép, és i7 2600 proci van benne 6 GB DDR3 RAM, és 1TB HDD.
2015. aug. 10. 14:52
 4/10 HUN_Sector ***** válasza:
A proci elégséges a mai top kártyákhoz. Ha meg tudod nyitni a gépházat, akkor nézd meg a vga-t gyártó és watt szempontjából. Egyébként radeonnál maradva a fogyasztási adatok igencsak sarkallatos kérdéskör. Ha yenge a tápod, akkor egy r9 280/380 sem jöhet szóba. Akkor nvidia gtx960/760 lehet a jelölt. De a psu ismerete nélkül nem lehet a kérdést megválaszolni
2015. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 HUN_Sector ***** válasza:
Elírtam. Szóval ne a vga-t nézd meg, azt tudjuk. Hanem a psu-t (tápot) ;)
2015. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem akarom szétszerelni. Annyit elárulok, hogy a márkája Dell XPS, 5 évnél régebbi, de akkor kb. fél millió Ft-ba került, és nincs bővítve.


Nekem nem kell olyan videokártya ami zabálja az áramot, mert magas lesz a villanyszámlánk.

2015. aug. 11. 09:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos több Dell XPS típus létezik. Elméletileg van a gépházon valahol egy matrica, ahol a pontos típust megadja. Addig nem tudunk konkrétat mondani :/
2015. aug. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 HUN_Sector ***** válasza:
Ezek a Dell gépek gyakorta visszatérő típusok itt a gyk-n. De jellemzően eddig 250-300 watt közötti tápegységekről volt szó náluk. Viszont mivel egy vga cserénél meg kell bontani a gépházat, ez előbb-utóbb elkerülhetetlen lesz.
2015. aug. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok az. 460 Wattos!
2016. aug. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy rx 480 most 92-be kerül, szerintem az jó lesz neked.
2016. aug. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!