Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy régi alaplapon tesztelek...

Egy régi alaplapon tesztelek régi memóriakártyákat (DDR RAM). Furcsa hibajelenséget tapasztaltam, mi lehet a hiba? (Részletek a megjegyzésben)

Figyelt kérdés
ABIT KV7-es alaplapon tesztelek több 400 MHz-es DDR memóriakártyát (leírás szerint ezt támogatja) Ubuntu-s DVD-vel (HDD nélküli gépen). Először hármat teszteltem egyszerre, de amikor rengeteg hibát jelzett, egyenként kezdtem tesztelni, hogy megtaláljam a hibásakat. Így a háromból kettő teljesen hibátlannak tűnt a teszt végén, egynél jelentkeztek hibák. Amikor a két hibátlant ismét együtt teszteltem, akkor ismét rengeteg (több millió) hiba jelentkezett. Ez lehet alaplapi netán foglalati hiba vagy tényleg a memóriakártya a rossz?

2015. aug. 11. 15:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Másik gépen az összes memóriát hibátlannak találta ugyanez a teszt, pedig sokkal tovább két körben is átteszteltem mindegyiket. Ezért gyanakszom alaplapi hibára, de ilyennel még nem találkoztam, igaz nem is értek hozzá, és ezért szeretném megtudni, hogy jó következtetést vonok-e le.
2015. aug. 14. 09:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a memória mérettel van a gond, az alaplap 3GB-nál többet nem tud kezelni. Mekkorák azok a modulok?
2015. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékod.


Három memóriafoglalat van az allaplapon. A 400-Hz-es DDR RAM-ból csak 2 GB-ot tud kezelni az alaplap, a googlen talált alaplapi leírás szerint.

A tesztelt memóriák mind 400-as DDR RAM:

2db 256 MB

3db 500 MB

1 db 1 GB

Első alkalommal is tehát, amikor mindhárom foglalatba betettem a memóriát 1 + 0,5 + 0,5 volt bent (pont 2GB).

itt találta a rengeteg hibát.

ezután egyenként teszteltem az 1 GB-ot, (önmagában csak 500 GB-osként érzékelte, de hibátlannak találta, de amikor már mellétettem egy 0,5-öst, akkor már 1,5 GB-ot látott.)

Természetesen azt a 0,5-öst is teszteltem önmagában is, és azt is hibátlannak találta.

Viszont a kettőt együtt annak ellenére, hogy felismerte a helyes méretet, rengeteg hibát talált.

Arra is gyanakszom, hogy az egyik alaplapi memóriamodul-foglalat lehet rossz.

2015. aug. 15. 11:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Az már inkább lesz a hiba, igen.
2015. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!