Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vibráló vízszintes csíkok a...

Vibráló vízszintes csíkok a monitoron?

Figyelt kérdés

Pár napja jelentek meg a monitoromon vízszintes vibráló csíkok. A probléma a monitor kábele, sőt a monitor kicserélése után sem szűnt meg. DVI-VGA átalakítót használok. HDMI csatlakozós monitorral nincs lehetőségem tesztelni, viszont nemrégen kipróbáltam TV-vel összekötni a gépet, de a képernyő egész felülete vibrálni kezdett. Kérdésem: Készüljek fel rá, hogy új videokártyát kell vennem?

Előre is köszi!


2015. aug. 13. 13:34
 1/6 Trevor. ***** válasza:
Először próbáld meg azt, hogy a VRAM órajeléből kicsit visszaveszel.
2015. aug. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És láss csodát, abba maradt :) Köszönöm szépen!

Még annyi kérdésem lenne, hogyha eddig jó volt ez a beállítás amit használtam, mitől lett az most egyszerre rossz?

2015. aug. 13. 13:46
 3/6 Trevor. ***** válasza:
Nyár van, meleg van, így könnyen túlmelegszik (az általában hűtetlen) memóriachip. Mennyit vettél vissza? Mert egy 30-40mhz szerintem már elég.
2015. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
80-at. Érdekes, pedig ha valamivel hát a hűtéssel babrálni szoktam, mostanában mikor egyáltalán be van kapcsolva a gép, 65-70% -ra van állítva a ventilátor sebessége, holott csak 30-40 körül szokott ténykedni :)
2015. aug. 13. 13:55
 5/6 Trevor. ***** válasza:

Esetleg ha már lejárt a videokártya garanciája, vehetsz rá ilyen kis hűtőbordát, nyilván annyi darabot, ahány chip van a VGA NYÁK-ján: [link]

(látom az eladónak perpill nincs, de majd csak lesz).

2015. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet!

A linket könyvjelzőkbe tettem majd rá-rá nézek, hátha lesz:)

2015. aug. 13. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!