Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon miért nem működik az...

Vajon miért nem működik az újonnan vett számítógép konfigurációm?

Figyelt kérdés

Három napja összeválogattam egy számítógép konfigurációt:

Alaplap: AsRock 960GM GS3 FX

Táp: Chieftec 450W

Proci: AM3+ 4300 FX

Memória: Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL11 DIMM SR x8


A gond az hogy bekapcsoláskor nincsen kép,(alaplapi VGA) de az alaplap megy, procihűtő forog de képet nem ad. Nem sípol és nem csinál semmit.

Valaki tudna segíteni mi lehet a baj? Előre is köszönöm.



#nem indul #Asrock 960GM GS3
2015. aug. 16. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Te raktad össze? Ha igen, akkor elrontottad a proci helyezésénél.
2015. aug. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy nem dugtad be a videokártyába a tápcsatlakozókat. Esetleg úgy szereltél gépet mint ahogy egy fotón láttam amikor egy 9 éves nekifogott gépet építeni, a cpu tüskék és a foglalat közé v kente a hűtőzsírt :D
2015. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem vagyok ennyire amatőr. -_- A gépet igen én válogattam össze a netről. Minden kompatibilis cucc egymással. Am meg alaplapi videókártya van benne. Azzal próbáltam. PCI-e vidikarim nincs raktáron. A ramra gyanakszom hogy amiatt nem indul el, mert lehet nem kompatibilis vele.
2015. aug. 16. 16:42
 4/8 anonim ***** válasza:

De te raktad össze? Mármint hogy te magadnak kötötted be a tápot?


Mert akk lehet hogy a CPU-t rosszul raktad bele.

2015. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen. Én magam raktam össze mikor darabonként megvettem. Az alaplapba kell egy 24 pines + 4pines csati az ATX csatira, és külön kell egy 4pines csati a processzor mellé.

A processzort meg csak 1 féleképpen tudom beletenni. a foglalaton van egy satírozott háromszög az egyik sarkon. A procin is szintúgy megtalálható. Összenéztem mind a kettőt, és úgy tettem össze és eröltetés nélkül szó szerint bele esett a foglalatba. :D


Szóval ezek tudatában nincs más tippetek? Nem lehet hogy kevés a tápom? VAgy a Ram nem kompatibilis vele? Mert a Procit támogatja az alaplap. Ezt a gyártó honlapján meg is néztem.


Valami tipp? Teljesen tanácstalaln vagyok. :/

2015. aug. 16. 17:40
 6/8 Gábor_79 ***** válasza:
BIOS resetet próbáltál már?
2015. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ismerősömnek is ez volt. Összerakta, és nem ment. Amikor megkérdeztem, hogy mindent jól raktál bele, azt mondta, hogy igen. Valójában pedig a procit rosszul rakta bele, és elhajlott az alaplapi érintkezője
2015. aug. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok.... Koszonom a tippeket hasznosak voltak... Motivaltak arra hogy darabokra szedjem ujra.

A gep mar elindul es mukodik. Eleg vicces baja volt es sajna figyelmetlen voltam. A problema a memoriaval volt. A gyarban ugy ragasztottak ra a cimket hogy az erintkezokbe belelogott. Lathatoan nem tunt fel mert nagyon pici volt a takaras de az alaplapi foglalatban az erintkezok a memoria felso erintkezoit tapintja... Es miutan leszedtem a vonalkod matricat es attoroltem alkohollal felelett... :) Egy jo nagy tanunsag hogy jol meg kell nezni az alkatreszek kontaktjat...

2015. aug. 17. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!