Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videó-kártya sütés tudom...

Videó-kártya sütés tudom hülyén hangzik de lehetséges lenne?! Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy vettem egy lcd monitort 21.5 full hd. Már régen meg van a videó-kártyámnak sajátos problémája. pl: ugráló fekete pixelek vannak játék közben. Nagyon régen meg van ez a hiba. Néha működik rendesen néha nem. Ezt a monitort úgy vettem hogy dolgoztam nyáron. És gyűjtök egy új gépre is persze mert a mostani az egy nagy adag kula. És amíg nem tudok venni egy új gépet addig egy ideig jó lenne e az a megoldás hogy a videó-kártyát meg sütném. Amúgy egy ati radeon 9550 ről van szó (AGP)foglalat. Bocs a hosszú fogalmazásért. Egyébként nem vagyok teljesen hülye a gépekhez sőt egyáltalán nem de szerettem volna bővebb tanácsot kérni. Mert a sok youtube videó nem segített.

2015. aug. 18. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Megsutni? En ezt a kifejezest meg nem hallottam. Mire jo? Mi az?
2015. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Panírozva enyhén fűszeresen jó lesz az.


Egyébként valóban létezik a videókártya megsütése kifejezés, de kb. 2% esélye van annak, hogy működni fog. És 80% esélye hogy tönkre teszed!

2015. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt így én se nagyon értem hogy ennek most mi lenne az értelme.

A hibát azt nem tudod eltüntetni "megsütéssel".

2015. aug. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meg lehet.


Leszereled a hűtőt komplett. Csak a vramot és a gpu chipet hagyd ki és a többit tekerd be pl. zsebkendővel rétegesen vastagon, hogy a kondikat műanyag csatlakozót megvédd a hőtől. Aztán alufóliával tekerd le a zsebkendős részt, hogy a fényes fele kifele nézzen. Aztán 230 fokra mehet a sűtőbe, rakd be vagy 5-6 percre, hogy melegedjen át, hogy a forrasztások megolvadjanak. Ja a chipek felfele nézzenek.


Utána próba. Ha nem jó, akkor magasabb hőfokra.

2015. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Csak akkor próbáld, ha van mellete másik amit tudsz használni, mivel nem csak megjavithatja a "sűtés", hanem végérvényesen tönkre is teheti.


És először hajszáritóval próbáld, azt irják az egy fokkal jobb mint a sütő : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A megsütés akkor segíthet, ha a BGA-t kezdi elengedni a forrasztás, így újra megolvadva helyre jöhet.

HA ez a baja egyáltalán.


Viszont szerelj le róla minden műanyag alkatrészt amit lehet, hűtőt, mindent, és csak magát a panelt tedd a sütőbe.

2015. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! :)
2015. aug. 19. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!