Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A túl sok RAM miért baj...

A túl sok RAM miért baj gyengébb gépeknél?

Figyelt kérdés

2015. aug. 21. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, csak felesleges, mert a többi gyengébb hardver úgy is vissza fogja a teljesítményt.
2015. aug. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja. Rakhatsz 32 GB Ram-ot is a gépedbe, csak semmi értelme nincs. (Kivéve ha játékokat fejlesztesz a Ubisoftnál)
2015. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Trevor. ***** válasza:
Nem baj, csak értelmetlen.
2015. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a jó abban, hogy beletesz valaki 16 vagy 32GB memóriát a gépébe és ebből maximum kihasznál 6GB-t ha nagyon gyötri és általános esetben is csak 2-4GB van munkában...

Pénzkidobás. Mire meg átlag gépbe is kelleni fog ennyi memória, addigra szénné avul az egész platform. Persze vannak olyan felhasználási területek, ahova kell a sok RAM, de azok tudják is, hogy miért és mennyit vegyenek. Átlag gémerpisike meg maga alá vizel a gyönyörtől, ha meglát 32GB memóriát, de maga sem tudja, hogy miért. Neki annyi elég, hogy ez jó sok és az ismerősei közül senki másnak nincs ennyi.

2015. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyban függ a felhasználás módjától. Nekem például csak 8 GB van, de sokszor kevés. Virtual gépet használok ugyanis, időnként többet is...
2015. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor gamereknek mennyi kell a gépbe?
2015. aug. 21. 23:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Az utóbbi időkben már több játékkal is lehetett találkozni amiknek magasabb beállítások mellett a 4GB már kevéske volt, így egy mai legalább középkategóriás játékos gépbe már 8GB-t érdemes rakni. Mondjuk én már nem vagyok nagy gamer, de még szoktam játszani és amiket próbáltam nagyobb gépigényű játékokat ott nem nagyon ment a RAM használat 6GB fölé, de 8GB ésszerűbb beruházás és még egy darabig elég lesz szerintem. Ha ragaszkodunk a dual chanelhez, akkor a következő lépcső a 16GB lesz, ami elég nagy ugrás és még sokáig nem lesz kihasználva játékokkal. Dual nélkül 12GB is még évekig képezhet tartalékot, de egyelőre erre sincs szükség.
2015. aug. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor most úgy 8GB a reális?
2015. aug. 22. 10:32
 9/11 Trevor. ***** válasza:
Igen, de jó ha van lehetőség bővítésre. Nálam a GTA5 megeszi a 8GB-t, de más játék nem.
2015. aug. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát a Rockstar Games soha nem tudott játékot kiadni normális gépigénnyel. Tulajdonképpen új Gta, új gép.
2015. aug. 22. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!