Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy Gamer PC konfigurációba...

Ha egy Gamer PC konfigurációba egy passzív tápegységet veszek az baj?

Figyelt kérdés
Csak, mert a passzív tápok olcsóbbak, mint az aktívak és nem mindenhol olvasom azt, hogy rosszabb lenne, mint az aktív. Valahol még jobbnak, stabilabbnak is mondják, míg máshol az aktívat tartják jobbnak.

2015. aug. 22. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Azok a passzív tápok, amik olcsók, azok általában semmire nem jók, max ajtótámasznak... (5-10k között, HKC, Akyga stb).

A jó passzív tápegységek (pl a Seasonicnak van ilyen, az nem olcsó mulatság).

2015. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs olcsó passzív hűtésű táp, max használt fsp zen(ami meg nem jó).

Te valószínűleg passzív és aktív PFC-re gondoltál. Minden modernebb tápban aktív PFC-t fogsz találni(nem véletlen). Azért olvastad azt egyes helyeken, hogy jobb, mert a passzíven kb semmi nem tud meghibásodni.

2015. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Trevor. ***** válasza:
Te szerintem a PFC-re gondolsz. Tessék neked passzív táp, nem olcsó, bár ez minőségi darab: [link]
2015. aug. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

pasziv pfc s mar nagyon keves lehet ujonan, es mind 9 boven 15ezer alatti lehet jo lett voln ha peldat is linkelsz, irsz

meg az is lehet hogy bolt szimplan elirta, mar par eve is csak egy-kettot lehetett latni mostanaban meg nem latam egyet sem

2015. aug. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
ha a hutesre gondoltal voln (venti nelkuli, vagy netan hybrid vagyis venti leall ha nincs szukseg ra) az nem lenne baj, csak azok meregdragak... legalabbis ugy hogy m'egnapjainkban is 10ezret szananak egy tapra amikor 5-10ezres ar eltolodasok is vannak felfele
2015. aug. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A PFC-re gondoltam. Ventillátor az legyen benne szerintem. Szóval igazából tök mindegy PFC szempontjából, hogy aktív vagy passzív-e? Amúgy itt a link. A legtöbb passzív olcsóbb, mint az aktív, de lehet, hogy olcsó húsnak híg a leve? Ti mit gondoltok, van ami megérné?


[link]

2015. aug. 23. 13:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mind1, modern, magas hatásfokú és erős +12V-os tápban csak aktív PFC van.
2015. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Erről beszéltem.

Egy normális passzív cucc az drága.

Ezek noname vackok.

Rá van írva, hogy 500w, közben örül ha a felét leadja, ingadozó feszültségek, rossz minőségű belső, nulla védelem

2015. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!