Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jelen állás szerint inkább...

Jelen állás szerint inkább nvidia vagy inkább amd videokártyát érdemes venni?

Figyelt kérdés
(Mi a mantle/dx12 sorsa..?)
2015. aug. 24. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkori állás szerint Nvidia.

Többe kerül igaz, de nem véletlenül.

(most jön a vita AMD részről :) )

2015. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De tényleg még a Prohardveren is elismerik az Nvidia fölényét, pedig azért az egy erősen AMD fan oldal/fórum.
2015. aug. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

en allaspontom most megingathatatlanul nvidia Maxwell


directx es mantle tamogatas is csak eros gpu n szamit, es megadott idoszakig, vagyis hiaba jo most egy vga egy jatekhoz ha 2ev mulva megjelent jatekhoz meg mar nem lesz jo


a mantle es a directx a vga n ezen nem tud segiteni nem kepes csodat tenni magyarul

nem beszelve arrol hogy a fejlettebb vga kon mindeg fejlettebb ezeknek a tamogatasa is

2015. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi pénzed van. Alapvetően az Nvidia jobb. Megbízhatóbbak a driverek, a Maxwell alig fogyaszt, tökéletes.

Viszont akad hogy abból a pénzből amennyid van, egy gyorsabb AMD kártyát tudsz venni, ami azért nem mellékes.

Ha a pénz létezését kivonjuk a forgalomból, akkor az Nvidia fejlettebb és jobb technológia, viszont néha ugyanannyiért vagy kevesebbért pénzért kapsz gyorsabb AMD kártyát.

2015. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tök mindegy. Itt is , és más fórumokon sokan védik az egyiket, és sokan a másikat. Mintha ők fejlesztőmérnökök lennének. Holott szart sem tudnak, csak arra támaszkodnak, hogy melyik kártya hogy visz a BF3-at. Nevetséges.

Egy szót se higgy el abból amit fórumokon olvasol, mert azon hozzászólók zöme tizenéves taknyos, aki még az orrát sem tudja kifújni, de Ő ítélkezik AMD vs. Nvidia ügyében.

2015. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az nvidia jobb de drágább. Az is igaz hogy általában a jó masszív-kitartó-erős dolgoknak ára van. Az amd ár kategóriában nyeri a versenyt mert olcsóbban veszel egy jó kártyát. Én személy szerint nvidiára szavazzok.
2015. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Komplikato ***** válasza:

Ár teljesítmény alapján döntenék a helyedben.

Mondjuk vicces, hogy itt az NVidia a "fejlettebb" kártyáról híres, miközben az AMD-t pont azért szidják, mert R8500 óta fejlettebb, de pont ezért késve jön ki, kisebb a teljesítmény vagy pont drágább. Szóval pont ezért veszített piacot. Ellenpélda Intel a szoftveres DX9, meg DX11 "vezérlőivel", nulla supporttal és a teljes VGA piac 80%-val.

Szerintem a két gyártó közül a 35-70K kategóriában egyiktől se érdemes venni semmit, itt vagy használt kártyát érdemes keresni vagy jól leárazott előző generációs kifutó darabokat, persze ez itthon ritka, marad külföldi webshop. Hosszú távra drágább kártyából szvsz most a GTX970, GTX980 vonal éri meg hosszú távra.

Ha meg a hype miatti magas ára leesik végre, akkor a GTX950 jó lesz, de most egy árban van a GTX960-al ami egy vicc.

Bizonyos összeg alatt meg szvsz most használt GTX650Ti/Ti Boost, GTX660 vagy ezekkel ekvivalens HD7850-70 kártyák.


A Mantel meg ugye szervesen beépült a Vulcan API-ba, amire még nem sok fejlesztés van, mert nincs kész SDK. DX12-ben meg lásd eddigi szintetikus teszteket, abban a GCN elég csúnyán odaveri az ellenfelet. De!

Mire ezt kiélveznénk, már lesz következő generációs Radeon és GeForce is.

2015. aug. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Jelen állás szerint minden drága. Nem nagyon vennék semmit.

(Pl. a processzorom 1,5 éve 47e vettem most 62e)

2015. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

DX12/Mantle API-ra AMD-t érdemes venni. DX11 API-ra Nvidiát. OpenGL-re mindegy.


A DX12 kétségbevonhatatlanul elterjed, hiszen a jövő API-ja.

A Mantle marad az AMD-é. Olyan dolgokra használják fel, ami nem elérhető DX12 alatt, például LiquidVR.

2015. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindet elolvastam. 40-45e forintért, használtam tervezek venni videokártyát. Persze egyáltalán nem baj, ha ez alá megyek, fölé nem tudok. Alapvetően a 270x, a 280, a 760 és a 960 fogott meg, bár az utóbbi az ára miatt kiesik. Olvasgattam a GTX950-ről és arra gondoltam, hogy egy jó alternatíva lehet, csak egyelőre rettentően drága. Szeretném azt, hogy FHD felbontásban a mai korszerű játékokkal is élvezhetően tudjak játszani, mindemellett rendkívül fontos, hogy halk és hűvös legyen a kártya. A jövőben nem tervezek váltani, munka miatt kevés időm fog jutni a játékra. Onnantól pedig inkább az számít, hogy energiatakarékos és csendes legyen. Legtöbben az nvidia kártyáit javasoltátok. Régebbi modelleket leginkább a fogyasztásuk miatt kerülném, de megfordult a fejemben, hiszen használtan egy-egy darab elég jó áron kél el. A GTX950-ről mit gondoltok? Láttam, hogy a 270X-szel van egy szinten, csak mondjuk utóbbit akár 35-40e forint között haza lehet vinni. Az újabb és újabb driverek hozhatnak gyorsulást az nvidia új kártyájának?
2015. aug. 25. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!