Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik-e olyan praktika hogy...

Létezik-e olyan praktika hogy a videokártya vramját mondjuk 2048mb rol 3072mb ra lehet növelni? videokartyam: Gigabyte Geforce Gtx 750

Figyelt kérdés
Videokártya
2015. aug. 25. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem...
2015. aug. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól,hogy van 1 programod attól még nem lesz a videókártya nyákján több ram egység ,alias "lapka".
2015. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy GTX750-re teljesen felesleges is lenne 3GB videomemória, mert ahova tényleg kell ennyi, ott elvérzik a GPU. Elvileg ha mégis kevés lenne, akkor a videokártya kölcsönözhet memóriát a RAM-ból, ha jól tudom, de mivel az sokkal lassabb a videomemóriánál nem túl hatékony megoldás.

Ráadásul a videokártya kihasználtság figyelő alkalmazások sokszor kiírhatnak magas videomemória használatot, de ez nem jelenti azt, hogy minimum annyi kell is. Például nekem volt egy 2GB-os HD7850 kártyám és a Skyrim alatt kiírt nekem kb 1,7GB memória használatot. Ennek ellenére hasonló beállításokkal (és ugyanúgy textúra pakkal ellátott) HD7770 1GB kártyánkon is rendesen futott a játék (annyi hogy 1920 helyett 1680 felbontáson és picit kevesebb fps-vel).

Ezen a teszten is remekül látszik, amit mondtam, ahol van egy 1GB-os és egy 2GB-os HD7850 és fullHD feletti felbontáson, 4x-es élsimítással ugyanlyan sebességgel futott az ltalam említett játék, ami mint tudjuk könnyen meg tud tölteni 1GB-nál több videomemóriát is.

[link]

Szóval sztem az erőforrás figyeleés ezen része kicsit torz képet mutat. Egy GTX750-re 2GB memória is több, mint sok (az általam említett HD7850-nél is határozottan gyengébb videokártya).

2015. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2015. aug. 25. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!