Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kompatibilis az új...

Miért nem kompatibilis az új RAM az alaplappal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy Pegatron 2A94H agyonintegrált alaplap 2 GB Hynix HMT125U6TFR8C-H9 memóriával. A lapon van még 3 szabad slot, vettem is bele még 2 GB Kingston KVR13N9S6/2 memóriát, természetesen nem indul el vele a gép semmiféle elrendezésben, se magában, se a másik memóriával párban (rövid majd hosszú beep code).

Olyan szuper alaplap ez, hogy egy rendes memóriatáblázat sincsen hozzá, szóval azt se tudtam előtte megnézni hogy menni fog -e, inkább csak reménykedtem.

A BIOS a legfrissebb rajta, viszont ezen a hulladékon csak a teljesen alap beállításokat lehet végezni (vagy rejtett a fejlett mód), semmiféle memóriaparaméter nem módosítható.

Ezek után lehet mondani hogy akkor mi a kérdés (benéztem ugye), igazából a miértre lennék kíváncsi. Ha megnézem a memóriák adatlapját, majdnem megegyeznek a paramétereik, ezért vettem ezt:

[link]

[link]


Akkor mégis mi a kínja az alaplapnak? Azt kétlem, hogy a zsír új memória hibás lenne.

A másik kérdés az, hogy ezen a csodalapon hogy lehet előhozni az advanced BIOS-t?

Előre is köszönök bármiféle segítséget, infót.



2015. aug. 25. 13:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Pegatron az meg mi a jó tököm? Valami márkát vettél volna
2015. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!