Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes odafigyelni rá?

Érdemes odafigyelni rá?

Figyelt kérdés

Üdv, van egy elég régi gépem, win XP-t találtam rajta, újra szeretném rakni, de előtte lementettem róla az infókat.


Használat közben a táp egy apró durranó/pukkanó hangot adott ki, majd egy kis füst kísérte.


A gép ment tovább rendesen. Kikapcsolta, hogy megvizsgáljam.


Semmi különöset nem tapasztaltam rajta.


Újra bekapcsoltam és folytattam amit elkezdtem, lementettem róla a dolgokat...


A mentés alatt utánaolvastam, hogy a probléma az lehet, hogy az egyik kondenzátor kidurrant.

Azt mondják, ha ez van, akkor zörög is valami a tápban.

Újboli kikapcsolást követően ezt is leteszteltem, de semmit nem hallottam.


A tápegység meleg volt, az abba dugott kábel is kicsit felmelegedett, de más problémát nem vettem észre.


Intel celeron 2Ghz-es proci van a gépben és mellette egy azthiszem 120 vagy 160 wattos táp. (120 ha tippelnem kellene)

Az egész gép nagyon apró, delles kis masina, tehát mindent a lehető legkönnyebb kiszerelni belőle.


Sajnálnám eldobni, tanulásra szeretném felhasználni, elvileg a ventilátor is megy. (a tápban)


Vélemény? Még alkalmas kísérletezgetésekre?

Jelent valami félnivalót ez az eset?

A hőmérsékletét még nézegetni fogom, mert nem tudom, hogy normális-e ez a forróság.



2015. aug. 31. 22:05
 1/8 Trevor. ***** válasza:
Az nem normális, ha pukkan és füstöl a táp. Jó lenne szétnyitni a tápot és ránézni, főleg a kondikra.
2015. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Addig semmi baj sem lehet, amíg ki nem gyúlad a ház, de végülis még akkor is integethetsz mosolyogva a tűzoltóknak! :-)
2015. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.

Majd megvizsgálom, hogy szét lehet-e nyitni.


2.

Jót nevettem, igazad van:D


A kérdést helyesbítve, ennek ellenére szabad használni a gépet, vagy nem érdemes vele kockáztatni?

2015. aug. 31. 22:21
 4/8 HUN_Sector ***** válasza:

Csavarok rögzítik a burkolatot a tápegységen, nem sokat fogsz laikusként látni. Ha pukkant, akkor elment a kondi. Házburkolat nélkül egy éles fényt is láttál volna, ahogy elég.

Jellemzően mostantól az lesz, hogy túl fog melegedni, egy idő után leáll, s vele együtt a gép. Egyre kevesebb ideig fogja bírni az üzemszerű működést. Minden leállás magában hordozza a géped károsodásának a veszélyét. Javasolnám, hogy vegyél egy megbízható tápot, arra ne sajnáld a pénzt. Egy FSP 360 wattos oem táp a régi géphez valószínűleg bőven elég, és 7000 ft alatt megkapod a pcx-nél.

2015. aug. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha szabvány atx-es tápod van, akkor én is a cserét javaslom. Egyszerű és megbízható tápot fogsz kapni így a géped még sok évig kiszolgál majd. (Bár tanulásra inkább egy linuxot tennék mint egy xp-t. De ez az én véleményem..)


Ellenben ha van ismerősöd aki ért hozzá, akkor kicserélheti a kondit, de magadtól szerintem ne ess neki.

Jó minőségű kell és paramétereiben megegyező. Továbbá érdemes kimérni, hogy stabil-e és a többi alkatrész nem károsodott-e... ezen inkább akkor gondolkodj, ha valami speciális cuccról van szó pl.: [link]

2015. szept. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Egy ilyesmi tápegységem volt, aminek egy bevágás is van az oldalán, hogy elférjen az apró házban az alaplaptól.


Szervert szerettem volna csinálni belőle, ezért tartottam előnyösnek a 120wattos tápot.


KIZÁRÓLAG tanulmányi célokra, kísérletezésre lett volna, de így nem tudom mit tegyek.

Elég egyedinek találom, nem hinném, hogy találok még egy ilyet.


Házilag javításnak vannak különösebb veszélyei?

Szeretnék megpróbálkozni vele, ezért kérdezem.

2015. szept. 1. 20:05
 7/8 HUN_Sector ***** válasza:
Szerintem ez így ránézésre TFX lehet, mint pl ez: [link]
2015. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatsz a javítással, de nem árt ha megvan hozzá mindened:

a) némi elektrotechnikai ismeret (legalább a középiskolás fizika legyen meg egy jeles szinten)

b) forrasztópáka, gyantás ón, stb... (ami kell)

c) NORMÁLIS műszer! ha ilyesmid van, neki se állj:

[link]

legjobb lenne egy fluke, de minimum egy voltcraft szintet üssön meg, különben pontatlanul mérsz


egyébként érdemes elgondolkodni, hogyha méretében megegyező tápot találsz akkor egy csere nem ártana. mert hiába raksz új kondit, és még ki is méred, hogy viszonylag stabil, de nincs lehetőséged kimérni, hogy nem hibásodott-e meg más. (kivéve, ha a kapcsolás alapján "kinyomozod", hogy milyen alkatrészek sérülhetnek, ha a kondenzátor tönkremegy. persze ehhez komolyabb ismeretek kellenek

2015. szept. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!