Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Billentyűzetnél, egérnél mi a...

Billentyűzetnél, egérnél mi a makró és mire jó?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hallottam róla, hogy makrós billentyűzet/egér, de fogalmam sincs, hogy mi az és mire jó.

2015. szept. 1. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében vannak rajta plusz, programozható gombok, amelyekhez hozzá lehet rendelni tetszőleges billentyűkombinációt vagy egymás után több gomb "megnyomását" is.
2015. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm én is hasonlóra gondoltam de nem tudom elképzelni hol lehet ez hasznos.

Pár példát tudnál mondani?

2015. szept. 1. 11:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Játékokban, programokban elég hasznos.
2015. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pl teamfortress 2-ben egyik ismerős arra használta, hogy csak a távcsőbe nézve lehetett lőni a mesterlövész puskával, tehát csinált egy makrót, amivel átváltott távcsőnézetbe, lőtt, majd kikapcsolta. Ezzel pl közelharcban egészen jó előnyökre tett szert :)
2015. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pl. a verekedős játékokban egy bonyolultabb kombót ráprogramozok egy makró billentyűre, és ha lenyomom azt a billentyűt, végrehajtja a kombinációt.

Stratégiai játékoknál az osztagok között tudok könnyedén váltogatni a makró gombokkal.

2015. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ctrl+Alt+Del gombkombinációt is fel lehet programozni 1 billentyűre. Vagy pl, vágó programokban, ez kifejezetten hasznos tud lenni, hogy nem kell 3-4 billentyűt lenyomni hanem csak 1-et a kívánt funkció eléréshez
2015. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!