Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nyomtató megosztás Windows...

Nyomtató megosztás Windows 10-ről XP-re. Hogyan?

Figyelt kérdés
Adott egy win10-es nyomtató, amit xp-re szeretnék telepíteni. Amikor hozzáadnám, akkor felhasználónevet és jelszót kér. Beírom, amit a win10-es gépen létrehoztam, és kiírja hogy a megadott adatok nem elégségesek a nyomtató eléréséhez. Van valami tippetek?

2015. szept. 2. 13:10
 1/3 kaghy válasza:

Ezzel problémával küzdök én is, és nem csak ezzel.

Állítólag nem lehetséges a win 10 és XP között a nyomtatómegosztás, mint ahogy a win 10 home nem tudja a távoli asztal elérését. És ezek még csak a kezdetben jelentkezett alap problémák, mi jöhet még elő????????


A nyomtató beállításra találtam itt egy megoldást.

Végig csináltam, ezel együtt sem sikerült, pedig win 10 pro-val is próbáltam.


[link]


Ha neked sikerül, vagy találsz valamit, oszd meg velem kérlek!


Én összességében azt látom, behülyítik a népet az ingyen win 10-el, Microsoft fiók bejelentkezés, tartózkodási hely és minden egyébbel követnek -ha akarod, ha nem-,

Sztárolják a win 10-et, de értelmetlenül, és alaptalanul visszabutították, de erről nem nem adnak infót.

Én egy teljes napig voltam szinte folyamatosan telefonba a Microsoft támogatással, és nagy csalódás.

Végre volt valaki, aki elmondta, hogy lehet visszatérni a jó "öreg" win 7 home-ra, ami mindent tudott. Azt is megígérte, elküldi e-e-mailben, hol van leírva, hogy a win 10 home nem tud távoli asztalt kezelni, és azt az oldalt is leküldi, ahol panaszt lehet tenni a Microsoft felé.

Talán mondanom sem kell, az e-mail ELMARADT!!!

Tovább is van mondjam még? Na ennyit a Microsoftról :(


NE TÉRJETEK ÁT A WIN 10-RE!!!!!


Sok sikert azoknak, akik mégis megtették.

2015. szept. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Fodorvedelem válasza:

Szia


Sikerült megoldást találni?


Ezt láttad már?


Dirtywindows-n van egy cikk: /2015/08/17/windows-10-hibak-es-megoldasok/


Én még nem próbáltam, mert céges gép és ha kidöglik akkor nagyobb bajban vagyok mint előtte!

2016. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 progee válasza:

Win10 gépen a "Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása" ablakban ki kell pipálni az "SMB 1.0/CIFS rendszerű fájlmegosztási támogatások"-at. Ugyanis XP még 1.0-t használ, Win10 pedig már 2.0-t és alapból nem támogatja a régebbi verziót.


E mellett érdemes megpróbálni:

- A célgépre IP-címmel, vagy gépnévvel is hivatkozni

- Jelszót adni a felhasználóknak akár mindkét számítógépen

2018. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!