Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor csere után leáll a...

Processzor csere után leáll a gép magától, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy erősebbre lett cserélve. AMD Athlon 2X 4400+, a 3000 helyett. És mikor úgy tünik kihasználnám ezt leáll a gép. Mit tegyek, hogy állítsam be az áram ellátást BIOSBA? vagy ha ujra telepítem akkor jó lesz és magátol beállítsa? köszi előre is!!

2015. szept. 5. 00:02
 1/7 A kérdező kommentje:
70 fokra is felmegy ha kicsi erőlködik. A pasztát újat tettem szépen de le kellet vennem kicsit mert igazitottam rajta és ugy vissza de azért tettem rá utána még. Ez baj?? ujra rakjak rá pasztát?
2015. szept. 5. 00:19
 2/7 anonim ***** válasza:
lehet már túl sok alatta a paszta.. amd 64 fok felett nem érzi jól magát.
2015. szept. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tul soktol is meleg??
2015. szept. 5. 00:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Hamar felszökik a hőmérséklete pedig jól cseréltem ki. De akkor mennyi pasztát tegyek fel rá. Eddig 15 évig semmi baja nem volt, most jobbra cseréltem erre baszakszik. :/
2015. szept. 5. 00:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugi! Első sorban nem ártana megvizsgálni a géped komponenseit. Milyen alaplap és tápról van szó?

A biosban amit érdemes megnézni, milyen feszültséget kap. A mostani procidhoz ez(ek) az optimális feszültségek: 1.25V / 1.3V / 1.325V

Ahogy nézem a régi processzorodnak 1.4V volt, már ha a régi egy AMD Athlon 64 3000+ volt. Mert akkor lehet ez kavar be, hogy az új több feszültséget kap a kelleténél!

Illetve itt még azt is érdemes megnézni milyen bios verzió van fent. A gyártó oldalán megtalálod a támogatott CPU-k listáját, mellette pedig, hogy melyik bios verzióval illene használni és igény szerint frissíteni az adott verzióra ha szükséges.

2015. szept. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

NE töcsköld ész nélkül a pasztát, mert az (ezüst, arany, egyéb fém) adalékanyagoknak köszönhetően ENYHÉN VEZETI AZ VILLAMOS ÁRAMOT!!!


Szóval azt ajánlom, hogy még a legkisebb félrement csöppöket is itasd fel.

2015. szept. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Újra tettem a bioszt és így most eddig nem ment erőltetve se 58 fok felé az jó? Mennyi lehet max a őmérséklete?
2015. szept. 5. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!