Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy Samsung M3 (1TB,2.5...

Vettem egy Samsung M3 (1TB,2.5", USB 3. 0) külső merevlemezt. Szükséges formáznom?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen beállítások (fájlrendszer, lemezfoglalási egység mértéke, gyorsformázás...) mellett formázzam?

2015. szept. 11. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha windowst használsz és arra kötöd akkor NTFS fájlrendszert, ha linux akkor EXT4 vagy eXT3
2015. szept. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ntfs-be formáztam, és egyben hagytam az egészet, nem osztottam fel kisebb részekre.

Én külön partition magic-et használtam, de ha az nincs, akkor amivel tudod formázd (akár windows telepítő segítségével is).


DE! Én azért formáztam mert fat-ban volt gyárilag, ha ntfs-ben lett volna, ahogyan egy másik még nagyobb vinyóm, akkor hozzá sem nyúlok.


Hátha segít egy kis olvasgatás (:

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

2015. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És ezekkel a fájlokkal mi lesz vagy mi legyen? Vagy visszamásoljam majd őket? Ezek a formázással eltűnnek igaz?


[link]

2015. szept. 11. 14:42
 4/6 A kérdező kommentje:

Még nem formáztam, ezt mutatja nekem, akkor így nem is kell formáznom igaz? Win7-em van.


[link]

2015. szept. 11. 14:46
 5/6 Trevor. ***** válasza:
Ha gyárilag meg van formázva, akkor használhatod nyugodtan, nem kell formáznod. Azok csak gyári programok, nem olyan lényegesek.
2015. szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
NTFS-ben van, én így nem formáznám, ha az enyém lenne.
2015. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!