Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali gépemen XP fút, a RAM...

Asztali gépemen XP fút, a RAM 512 MB. Bővíteni szeretném a RAM-ot, hátha gyorsabb lenne a gépem. Hogyan kell csinálni a bővítést?

Figyelt kérdés
2015. szept. 12. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Veszel bele egy ugyanolyan ramot és a másik slot-ba teszed. De az a gép már igazából semmire nem jó. Szerintem tegyél rá Linuxot, pl. Lubuntut, Xubuntut.
2015. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Trevor. ***** válasza:
100%
Úgy, hogy veszel bele ramot. Azelőtt megnézed, hogy SD, DDR vagy DDR2 ram a mostani, mennyit támogat max az alaplap, hány slot van rajta (mennyi van most tele és mennyibe lehet még ramot rakni).
2015. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első két válaszoló leírta a lényeget, de szerintem nincs értelme költeni erre a gépre.
2015. szept. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindhármatoknak a gyors és értelmes választ. Még annyit kérdeznék, hogy ha kivenném a mostani két memória lapot és betennék helyettük két 512 MB értékű lapot , az segítene-e?
2015. szept. 12. 16:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Erre a gépre telepítve volt idén az Ubuntu, de annyira lassan mozdult, hogy nem lehetett használni, így letöröltem.
2015. szept. 12. 16:12
 6/7 Trevor. ***** válasza:

Ubuntu elég gépigényes, főleg a Unity ablakkezelő miatt.

Egy Linux Mint már jóval szebben futna, de én maradnék az XP-nél.

Jó lenne tudni az alaplap pontos típusát, a gyártó oldalán le van írva, hogy mennyi ramot támogat.

2015. szept. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Trevor.
2015. szept. 12. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!