Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudok normálisan Crossfire-ban...

KaniDani kérdése:

Tudok normálisan Crossfire-ban működtetni 2 db HD7870-es videókártyát ha az alaplapomon van egy PCI express 3. 0 16X és egy PCI express 2. 0 4X csatoló?

Figyelt kérdés

ASUS H97-PLUS alaplapról van szó egyébként. Ha tud Crossfire-ban működni akkor milyen sebességgel? 16x/4x vagy csak 4x/4x)?

Köszönöm segítségeteket előre is.



2015. szept. 12. 19:38
 1/5 cicka04 ***** válasza:
Tudsz csinálni crossfiret
2015. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A sebességével nem lesz gond? Gondolom két kártya nem lessz 200%-os teljesítménnyel, na de olyan 150% mondjuk?
2015. szept. 13. 22:21
 3/5 cicka04 ***** válasza:
A sebesség az játéktól függ. Sajnos az a baj hogy a crossfiret kevés játék támogatja, de mégy az nvidia sli-al is vannak bajok.
2015. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kidrült, hogy nem igazán szeretik egymást. Van benne egy Gigabyte HD 7870 (1100/4800 Mhz) és egy ASUS HD 7870 (1010/4840 Mhz) videókártya. Nem tudom az számít e hogy nem teljesen azonos az órajelük. ne makarta mbelepiszkálni egyikbe sem, ezért nem OC-oltam vagy DC-oltam. Az FPS Dying Lightben ugyan kétszer annyi lett körülbelül, na de olyan fagyások vannak, főleg amikor füst, vagy méginkább ha a zombik leve csapódik rám. (Függetlenül attól hogy nVidiás játékok kategóriájába tartozik inkább.) Nem tudom hogy minden jól van mert ha igen, akkor sokkal gyengébben produkál mint 1 kártya.

Mi a véleményetek?

2015. okt. 31. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a szerény véleményem, hogy ha egy kártya sebességét már nem tartom elegendőnek, megy a Hardverapróra, a befolyt összeghez meg hozzácsapva a különbözetet veszek egy új kártyát.

Nagyobb teljesítmény (bár meglehet, hogy nem lesz kétszeres, de az a CF-nél sem annyi...), kisebb fogyasztás, stabilabb működés, új technológiák (pl. AMD most új generációs a GCN (300 széria).


A helyedben én legalább egy R9 380-at vennék. Most egy 4GB-os backplates példány 70k körül van. Ha eladod a 7870-eket 50-60 összejöhet. 60-ért már kapsz egy 2GB-os R9 380-at, vagy hozzácsapsz még 12k-t és kijön a 4GB-os.)



A jó CF-hez egy tuti alaplap kell (teljes értékű 16X PCI-E csatik); erős, jó minőségű táp; támogatott játékok - nekem ez túl macerás. A fent vázolt megoldás egyszerűbb.


Ugyanitt ASUS R9270X-DC2T-2GD5 eladó! ;)

2016. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!