Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van rá esély hogy egy SSD-vel...

Van rá esély hogy egy SSD-vel és mondjuk 4 giga rammal használhatóvá tegyem ezt a gépet?

Figyelt kérdés

[link]


2009be vettem ha jól emlékszem. Külsőleg imádom, a monitora kiváló, a billentyűzete is nagyon profi. De itt jön a feketeleves. Hardveresen annyira gyenge hogy az félelmetes. Életem legnagyobb pénzkidobása volt ez a gép és gyakorlatilag évek óta csak porosodik.

Viszont édesanyámnak jó lenne egy saját laptop és az az ötletem támadt hogy talán egy SSDvel és némi plussz memóriával annyira fel lehetne boostolni hogy legalább netezgetésre jó legyen neki. Szerintetek van értelme beruházni? Nem szívesen dobnék ki 25.000et a semmire.



2015. szept. 13. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon gyenge, nem éri meg. Az a baj, hogy hiába fejlesztenéd, a proci és a grafikus meghajtó marad ugyanolyan gyenge.
2015. szept. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Ahogy nézem Integrált VGA van.Amúgy az SSD-től nem lesz gyorsabb csak hamarabb tölt be.A ram nem kevés.(a gépembe 2GB ram van és nincs vele probléma)

Amúgy ha csak netezésre kell akkor mehet rá 1 Xubuntu.Tájékoztatást róla itt a GYK-n is talász.Linux a kulcsszó.

2015. szept. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BM-Striker ***** válasza:

Via Nano manapság túl gyenge, még ja lenne benne elég RAM és gyors háttértár, akkor is CPU lenne szűk keresztmetszet.


Nekem volt egy core 2 duo-s notebook-om 4gb RAM-mal és SSD-vel.


Jó gyors volt, amíg CPU nem volt túlterhelve.


#2


Hidd el, egy gyengébb gép SSD-vel és 4+gb RAM-mal sokkal gyorsabbnak tűnik, mint egy erős gép HDD-vel.



Egy SSD megfelő

2015. szept. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na ne vicceljünk! Egy újratelepített op.rendszerrel, egy 2 GHz-es procival, 2 GB RAM-mal és a beépített VGA-val kényelmesen el lehet lenni a neten. SSD, meg anyám tyúkja, ugyanmá! Én feltétlen odaadnám internetezésre.
2015. szept. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Trevor. ***** válasza:
SSD sokat gyorsít mindenképpen, nem csak betöltésen/program megnyitáson, hanem a rendszer sebességén is.
2015. szept. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!