Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videokártyát érdemes...

Milyen videokártyát érdemes maximum 30000Ft-ért venni?

Figyelt kérdés

Egy valamelyest kompromisszumos megoldást keresek. Kis fogyasztás és megfelelő teljesítmény lenne az igény. Nem nagyon játszok, nagyon keveset, nem vagyok grafika mániás. Ha játszok is, nem zavar, ha nincs nagyon magason a grafika. Jelenleg egy ősrégi HD2600 XT-m van.


25000-30000 Ft magasságában gondolkozok, viszonylag kis fogyasztású kártyában, ami nem igényel külön táp csatlakozást, hanem a PCI-E által leadott energia is elég neki.


R250-ben gondolkoztam, de kicsit a fogyasztása magasabb a teljesítményéhez képest, de ha tudnám, hogy nincs annál jobb teljesítmény / ár / fogyasztás arányú kártya, akkor vettem volna azt. Viszont a 7750-es gyorsabb és árnyalatnyival kevesebbet fogyaszt terhelés alatt is. Ideális lenne, de nem láttam nagyon sehol sem webáruházban. nVidia terén nem vagyon nagyon jártas, nem tudom, hogy melyik kártya teljesítménye van kb. azon a szinten hasonló árban.


Kicsit tanácstalan vagyok, keressek használt 7750-est (inkább újat szeretnék), vegyek egy gyengébb R250-est (őszintén szólva a teszteket olvasva semmit nem látok annál a kártyánál, ami a 7750 ellen szólna, maximum annyi, hogy újabb), vagy esetleg nVidiában van-e valami hasonló kategória?


Tehát összegezve:

-GDDR5

-1 vagy 2 GB VRAM

-maximum 25000-30000 Ft

-nem igényel külön táp csatlakozást (400W-os tápom van, abból sem a legjobb, de a gépem mostani teljes fogyasztása is alig haladja meg a 100W-ot terhelésnél)

-AMD vagy nVidia is lehet, eddig csak ATI / AMD kártyáim voltak, de nem vagyok az nVidia ellen sem



2015. szept. 13. 13:08
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

GTX750 ez kb. 32ezertol indul ujonan, pcx.hu ipon.hu nezd meg oket van e jo arban, vagy mashol is persze


R7 250 t nem erdemes venni

R7 240 20ezert van DDR5 os, gyenge viszonylag de keveset fogyaszt (250 tol alig gyengebb a gyakorlatban)

ez 20ezerert jobban megeri mint a 250 25ezerert vagy tobbert


GTX750 kb. R7 260/X szintu ami a HD7790 atnevezese


ha megnezed fogyasztasaik meglatod hogy az nvidia fogyasztas bajnok napjainkban

750 eleg jo arban is megy mivel a 260X egy cseppet dragabb altalaban

2015. szept. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

260X 115W TDP

260 95W TDP

750 55W TDP


vagyis kb. fele fogyasztassal hozz ugyan akkora teljesitmenyt

2015. szept. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


R7 240 30W TDP

R7 250 65W TDP


vagyis ezeknel is kb. fele akkora fogyasztason kb. ugyan akkora teljesitmenyt nyujt majdnem

2015. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


legolcsobb 2GB os 34ezer alatt


1GB osak


[link]


[link]

2015. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tájékoztatást! Ha más nincs, akkor azt hiszem, maradok az Asus GTX750-PHOC-nál. Elég jó árban van, még kiszállítással együtt is. Remélem beválik.
2015. szept. 18. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!