Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4K-60 fps videókhoz milyen...

4K-60 fps videókhoz milyen videókártya javasolt?

Figyelt kérdés
Egy GT 610-m van, 1 GB RAM-al, de már megfekszi a gyomrát, maximum hardveres gyorsítás mellet... Milyen videókártya lenne jó, amin már tökéletesen menne, és mondjuk korrekt áron van? (Nvidia érdekelne főleg)

2015. szept. 14. 18:52
 1/9 totolala ***** válasza:
2db gtx980Ti, amellé pedig nem árt egy i7-es is meg 16db ram.. Egyéb kérdés? :)
2015. szept. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jó, persze nyilván csúcsgépen persze oké, de én GTX 750-re vagy annál gyengébb videókártyára gondoltam...
2015. szept. 14. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:
video nézéséhez? ahhoz tudtommal igp is elég.. a processzort eszik a videók
2015. szept. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vicből sem tudod mekkora felbontás a 4K? Nézz utána...
2015. szept. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
PotPlayert használok, ami kihasználja a hardveres gyorsításokat, amit még visz a GT610, az 4K-30fps, vagy Full HD-60 fps, de ennél keményebb videókat már nem... Nem tudom mi lenne az a cucc, ami már elboldogulna a 4K-60 fps-el is, nem procifüggő, mert egy az egybe a GPU végzi a gyorsítást, így egy komolyabb videókártya lenne szükséges...
2015. szept. 14. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Elég rosszul lett kiírva a kérdésed, mert félrevezető és azt sugallja te játszani akarod a játékokat, nem pedig nézni.

Nézéshez elég egy gtx 750Ti, ha valami keményebbet akarsz akkor gtx 960 2 gb-os, esetleg r9 380 2gb (AMD-s).

2015. szept. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aha, értem, köszi... sima GTX 750 kevés lenne? Amúgy meg a kérdésem szerintem jó, mert úgy írtam, hogy "4K-60 fps videókhoz milyen videókártya javasolt?" nem írtam sehol sem, hogy játékra kellene, azt írtam, hogy videókhoz :)
2015. szept. 14. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:
A videokártyákban a hardveres dekóderek, enkóderek képessége az adott alegységek fejlettségétől függ azaz ha a GPU-ban lévő UVD/Purevideo nem támogat egy adott kódeket, akkor a CPU-ra hárul a hálátlan feladat... Szabványos 4K videók H.265 (HEVC) kódolást használják, ha minden igaz azaz a GPU-ban lévő dekódernek ezt kell tudni hardveresen gyorsítani. Úgy tudom a GTX700-asok (beleértve a 750/750Ti-ket) még nem támogatják ezt csak az újabb Maxwell GPU-k (900-as széria). Intel IGP-k közül legalább Broadwell chip kell ehhez a tudáshoz, míg AMD oldalról meg ha minden igaz csak a Carizzo APU-ban van UVD6 dekóder 4K gyorsítással meg a Fiji GPU (Radeon Fury). De ennek alaposabban utána kell olvasni, mert tévedhetek...
2015. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A videó kódeke sok helyen még H264, amiket én próbáltam, azok legalábbis ilyenek voltak, azt meg gyorsítja hardveresen, de ahogy néztem a GPU-Z-t, inkább itt arról lehet szó, hogy elfogyott a kraft...


[link]

2015. szept. 14. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!