Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől romolhatott el a tápegys...

Mitől romolhatott el a tápegységem?

Figyelt kérdés

Lekapcsoltam 0-ás állásba hátul a kapcsolót, és amikor visszakapcsoltam már semmi életjelt nem mutatott.


Thermaltake 530W Hamburg


2015. szept. 15. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia.

így látatlanba nehéz okot mondani, de valószínű hogy valami áramkör iktatódott ki.

2015. szept. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
garanciális ? 1 hónapja vettem, és mennyi idő lehet a szerviz?
2015. szept. 15. 10:05
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát, általában 24 hónap garit adnak rá, legalábbis a pcx-en.

A szerviz meg, olyan maximum 3-4 napig tarthat, de lehet kevesebb, attól függ mennyire nagy a gond!


Vagy a bekapcsoló gombjának a drótja van eltörve.

2015. szept. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
lekapcsoltam, visszakapcsoltam, és közbe leverte a biztosítékot. utána se kép se hang.
2015. szept. 15. 10:29
 5/11 HUN_Sector ***** válasza:

A visszakapcsolásnál, ha leveri az üzem alatt álló táp a biztosítékot, akkor egy túlfeszültség generálódik, mely elképzelhető, hogy tönkretett több alkatrészt is a tápban. Garanciáztasd, jobbat nem tudsz tenni.


(Egyébként valahol mókás. Mindenki ajánlgatja a Hamburgot, aztán az ajtótámasz lc poweremmel ilyen 5 év alatt sem történt a régi gépemben)


A tápot ne próbáld szétszerelni, mert akkor ugrik a garancia. Ezt szakszerviz tudja orvosolni. Ilyenkor sajnos 2 hétig is eltarthat az ügyintézés.

2015. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem fogják elutasítani a garanciát? Lekapcsoltam, s lekapcsolás közben halottan valami sistergést, s akkor verte le a biztosítékot, de bevallom, kicsit öreg urasan , lassan kapcsoltam le, az lett volna a baj?
2015. szept. 15. 11:01
 7/11 HUN_Sector ***** válasza:

AZ a szerencséd, hogy az eladónak mindig feltételeznie kell jóhiszeműen az üzemszerű működést :) áramingadozások meg mindenhol előfordulhatnak.


Egy ilyen tápnak tudnia kellene védekezni ellene, mégsem tette meg, ergo hibás volt a belseje. Te csak mondd azt, hogy működés közben leállt a géped, vagy mondd azt, hogy be akartad kapcsolni és se kép, se hang. Így 100%, hogy nem tudják elutasítani a nem rendeltetésszerű használatból eredeztethető kárigényedet a garanciára.

A lényeg, hogy figyelj arra, mit mondasz ;)

2015. szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
PCX-ben vettem. Mindent ott veszek. Van tapasztalatod velük?
2015. szept. 15. 11:08
 9/11 HUN_Sector ***** válasza:
Konkrétan velük nincs, csak a hazai szervízekkel és a nagyobb webboltok (edigital, aqua) egy részével
2015. szept. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
S pozitiv?
2015. szept. 15. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!