Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az USB wifi adapter miatt...

Az USB wifi adapter miatt akadozik a gépem. Melyik megoldás járhatóbb?

Figyelt kérdés

Van egy TP-Link TL-WN741N wifi dugóm, ami bármilyen fellelhető driverrel (az oldalon az aktuális stabil driver a windows beépítettel azonos verziószámú, a bétát is próbáltam, ugyanúgy akadozás) hosszú várakozásokat (DPC vagy paging fault, nem emlékszem, tökmindegy is a megoldás szempontjából) produkál, ami miatt még a sima filmnézés is akadozik, a játékok meg kötelezően. Egyszer-egyszer kinnmarad egy képkocka legalább 1-2 tizedmásodpercig, aztán semmi szinkronbomlás, semmi gond, 10-20 másodperc múlva újból egy kis bemerengés, aztán megint sima... Windows 7 64 bit, AsRock B85M Pro 4 lap, Pentium G3220 proci, IGP-n 1080p monitor, 2x1GB + 4GB RAM (most még), 5400 rpm 1TB Samsung HDD (először rá gyanakodtam, még moccant is többnyire egyet, amikor ez volt).


Ha eltávolítom a wifi dugót, minden simán megy (a legtöbb játék is csutka minimális beállításokkal).


A kérdés: szerezzek más (bevált) wifi adaptert, és jó lesz nekem, vagy inkább vállaljam a jópár méter elég csúnya kábelvezetést a routerig? Járt-e már így valaki ezzel a típussal, cserélte-e másra és jó lett-e, ill. esélyes-e, hogy nem az adapter drivere a ludas mégse? (diagnosztika a LatencyMon nevű utility volt, ő mutatta messze a legmocsokabbnak az ndis.sys bekéséseit, ami elég gáz, mert ő Microsoft cucc, és valószínűleg minden wifi cuccért ő felel, gondolom esetleg ha válogat, akkor vagyunk beljebb másik wifi adapterrel).



2015. szept. 17. 19:25
 1/6 anonim válasza:
Én ezt a típust használom és semmi probléma sincs vele.Esetleg a DRIVER-t tedd fel újra, de szeríntem felseleger rá rakni, mível a windows autómatikusan felrakja a megfelelőt.
2015. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
De ha nem windows-t használsz akkor meg passz :)
2015. szept. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elolvasás és értelmezés nélkül ne válaszoljunk, ha szabad kérnem!
2015. szept. 20. 13:42
 4/6 DjImipapa ***** válasza:
Kábelezd...el lehet azt rejteni manapság már eléggé...és nincs gond többé!
2015. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Simán az lesz, teljesen megöli az érzést kb mindenen, ami szórakoztató célú.
2015. szept. 30. 21:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy hete Win10-en, beépített driverrel SEMMI akadás. A többi hardver ugyanaz. Kicsit azért visszás ez így...
2015. okt. 18. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!