Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Q6700-as procihoz megérné-e...

Q6700-as procihoz megérné-e venni 8000Ft-ért egy Dell Optiplex 755, Q35-ös félkonfigot? Érdemes lenne-e lecserélnem a mostani kétmagos gépemet (C2D E6600-as proci van benne) erre a négymagosra? Mennyivel lenne hangosabb működésű a gép négy maggal?

Figyelt kérdés

Kaptam egy Core2Quad Q6700 négymagos procit.

A mostani gépem csak Core2Duo-kat támogat.

A kérdés adott (lásd fent).

Megjegyzés:

Az szükséges alkatrészeket át tudom tenni a Dell775-be a mostani gépemből (ezért választanám ezt a félgépet).

Lehetőleg olyanok írjanak, akiknek van tapasztalatuk erről.


Előre is köszönöm, akik segítenek nekem.



2015. szept. 19. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
te kevered a szezont a fazonnal... akkor most mid van pontosan? és mit is vennél pontosan? egyébként a hang a hűtőn múlik semmi köze a magok számához
2015. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A Core2Quad Q6700 négymagos proci KB 80% erősebb.
2015. szept. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Fujitsu Siemens Esprimo gépem van és egy Dell Optiplex 755 Desktop-ot szeretnék, mert ez kezeli a quad procimat is.
2015. szept. 19. 19:59
 4/13 A kérdező kommentje:
A fő kérdésem pedig az lenne, hogy MEGÉRNÉ-E és ÉRDEMES LENNE-E LECSERÉLNI 8000ft-ért a kétmagos gépemet erre a négymagosra?
2015. szept. 19. 20:02
 5/13 P.O.C. ***** válasza:

Korlátolt OEM szart cserélnél korlátolt OEM szarra?

Miért nem lehet normál alkatrészekből összeállított PC-t?

Nem kötné gúzsba a kezed az OEM gyártók egyéni megoldásai.

2015. szept. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Azért nem lehet normál alkatrészekből összeállított PC-t, mert arra nincs elég pénzem.

A korlátolt OEM szar pedig nekem eddig tökéletesen bejött és is megfelel az igényeimnek, igaz, nem vagyok gémer, nem játszom, csak alapfeladatokra használom.


DE EDDIG SENKI SEM VÁLASZOLT ÉRDEMBEN ARRA, hogy érdemes lenne-e lecserélnem?

2015. szept. 19. 20:35
 7/13 anonim ***** válasza:

hát intelhez annyira nem értek,de AMD szemszögből pl sok különbség van egy Athlon X2 és egy Phenom X4 között.

javulna a teljesítmény biztosan,viszont mivel nem játszol,így kérdés hogy ezt mennyire veszed észre.pl böngészés meg ilyen alapfeladatoknál inkább HDD-SSD téren érdemes javítani,az látszik meg.

viszont ha megvan nálad már a proci,akkor mindenképp megvenném mellé a lapot,a régit meg add el.

2015. szept. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 pinkpancser ***** válasza:

Kérdés, hogy mit kapsz 8000-ért. Egyébként ha rá tudsz szánni annyit és kihasználod a procit, akkor vedd meg. És persze ne felejts el valami jó pasztát használni, mert a Q6700 fogja termelni a hőt :)

És persze arra számíts, hogy a FuSi cuccait nehéz eladni és emiatt értéke se sok van.

2015. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na végre, az eddigi utolsó kettő válaszolónak ment a zöld kéz.

Pinkpancser nevű felhasználó írta, hogy "a Q6700 fogja termelni a hőt".

Emiatt gyorsabban fog pörögni benne a ventilátor és hangosabb lesz a gép is?

Van-e valakinek erről tapasztalata?

Fontos lenne, hogy halk legyen a pc működése.

2015. szept. 20. 01:06
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyébként ezt kaphatnám 8000-ért:

[link]

2015. szept. 20. 01:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!