Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen előnyei vannak egy...

Milyen előnyei vannak egy M.2-es SSD-nek a SATA-ssal szemben? Milyen típust érdemes venni, ha egyáltalán érdemes?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 1 éves Samsung 840 EVO-m, aminek az írási sebessége bár benchmark szerint belassult (550-ről kb. 350 MB/s-re), ezt a gyakorlatban nem lehet annyira érezni, de mégis zavar. A Samsungba vetett bizalmam ennek ellenére nem vetem el; úgy hallottam, ez a 840 EVO szériában nem egyedi...


Korábbi kérdésemnél javasoltak M.2-es csatlakozású SSD-ket, de nem igazán tudom, ez miért lenne jobb, vagy mennyibe kerülne.


Esetleg tudtok javasolni egy M.2-es (lehetőleg Samsung) SSD-t, 250GB-tól felfelé? Vagy esetleg elég lenne egy 850 PRO? Megéri az árát?



2015. szept. 23. 10:03
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
Semmi különbség nincs. Ha van M.2 foglalat a laptopba az azért jobb, mert akkor meg lehet tartani a merevlemezt és a optikai meghajtót is az eredeti helyén. Nem kell DVD meghajtós átalakítót venni külön, stb.
2015. szept. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt olvastam korábban, hogy az M.2-es SSD-k általában gyorsabbak, de vannak hátrányaik is a SATA-sokkal szemben, amire nem emlékszem, mi volt...


Asztali gépnél, 6 db SATA3 meg 1 db M.2-es aljzat esetén tehát célszerűbb inkább SATA-s SSD-t venni?

2015. szept. 23. 10:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az M.2 PCIe sávokat használ, akkor lehet gyorsabb egy SATA egységnél. Ha van NVMe támogatás az AHCI-val szemben, akkor az is további előnyöket nyújthat az M.2 javára. A Samsung mostanában mutatta be a legújabb M.2 meghajtóit, amik 2GB/s felett olvasnak és 1-1,5GB/s körül írnak. Azért ez nem rossz. Itt a cikk, amiben van link az M.2 foglalatokról:

[link]

2015. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!