Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi a valos, tenyleges...

Mennyi a valos, tenyleges irasi-olvasasi sebessege egy HDD-nek?

Figyelt kérdés
Sata I,II,III ra lebontva
2015. szept. 23. 18:22
 1/8 HUN_Sector ***** válasza:
47%

[link]


Sata 1-et sajnos nem találtam, de korábbi tapasztalataim alapján kb 20-40 MB között volt.

2015. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Erre nincs konkrét egyszavas válasz. Többféle HDD van és a sebességük függ a fordulatszámtól, az adatsűrűségtől, az adat helyzetétől (a külső peremen a leggyorsabb a belsőn a leglassabb az olvasás/írás) illetve a töredezettségtől. Ergo az sem mindegy, hogy egy nagy fájlt kell beolvasni a külső peremről szekvenciálisan (ez a leggyorsabb opció) vagy sok kis fájlt vagy töredéket szétszórva (ez meg nagyon lassú). A HDD-k maximális sebessége nem lépi túl még a SATA1 által kínált sávszélességet sem vagyis gyakorlatban kb semmi különbség két azonos HDD teljesítménye között ha SATA1, 2 vagy 3 csatlakozóba van dugva (a fenti tesztből látszik ez a SATA2 és 3 esetében...az eredmények lényegében egyformák). A SATA3 HDD csak marketing fogás, ez a csatoló csak SSD meghajtóknál számít inkább.

Az elmúlt 6 évben méregettem magam is különböző adathordozók sebességét HD Tune-val. Érdekességképpen megtekinthető:

[link]

2015. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen ;) #2egyebkent azt az oldalt magadtol irtad?
2015. szept. 26. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Igen, de áll mögötte sok évnyi fórumozás, teszt olvasás és saját tapasztalatok. Nem profi, de hobbinak jó elfoglaltság volt (manapság egyre kevesebb időm van rá). :)
2015. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rohadt jó :D Amúgy gondoltam h így nincs rá egy sebesség, mert tényleg sok mindentől függ de infó tanárom még is mondta h van és mondta h nézzek utána nyugodtan h lesznek tényleges sebességek O.o
2015. okt. 25. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Végülis lehet, hogy megad a gyártó egy adatot (SSD-nél általában szokás is), mondjuk a maximális szekvenciális sebességet, de ezt nem lehet általánosnak és állandónak tekinteni. SSD esetén sem, hiába nyújtanak egyenletesebb teljesítményt.


Itt van például a Western Digital Blue 1TB merevlemez gyártói oldala:

[link]

Egy helyen említenek adatátviteli sebességet, ami a buffer és a lemez között mérhető (buffer to disk) és itt 150 MB/s sebességet adnak meg.

Ugyanennek a lemeznek a HDTune tesztje alapján a lemez maximális olvasási sebessége 177,2 MB/s (külső perem) és a minimum 81,3 MB/s (belső perem) míg az átlagsebesség 138 MB/s lett. Maga az interfész akár 203 MB/s-ra is képes lehet (burst rate), de ez nem gyakorlati adat. Tehát 138 MB/s átlagot mondhatunk szekvenciális avagy folytonos olvasás esetén.

[link]

Ha a merevlemezt rendom olvassuk vagy írjuk, akkor ez a sebesség drasztikusan lecsökkenhet.

Itt van ugyanaz a merevlemez, de a felső szekvenciális (Seq) eredmények mellett vannak különböző véletlenszerű értékek is:

[link]

És még megint ugyanez a merevlemez a PC Mark Vantage tesztprogram 8 különböző tesztjében ilyen értékeket hozott:

HDD Test Suite (enyhén kerekítve)

Defender - 30 MB/s

Gaming - 17 MB/s

Photo gallery - 73 MB/s

Vista Startup - 22 MB/s

Movi Maker - 75 MB/s

Media Center - 224 MB/s

Adding music to MP - 12 MB/s

App loading - 7 MB/s


Az összes átlagolva = 57,5 MB/s


Persze ez is szintetikus teszt, de megpróbál valós használatot szimulálni (ki tudja milyen sikerrel). De az biztos, hogy egy merevlemeznek nincs egy számmal kifejezhető fix sebessége, maximum egy átlagsebesség, ami folytonos olvasás esetén akár 138 MB/s is lehet, de vegyes felhasználásnál lehet, hogy csak 60 MB/s lesz az átlag.

2015. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Gndoltam mérek egy valós eredményt a témában, mivel több merevlemez is van a gépemben. Mindkét esetben egy 1,5TB-os Samsung F1 vinyóról másoltam egy 640GB-os WDC Black vinyóra. Az első esetben egy nagyméretű (2,4GB, 1db) fájlt küldtem át, ami átlagosan 100MB/s sebességgel ért célba (max 105, min 95). A második esetben sok kis fájlt másoltam (230MB, 1300db), aminek a vége 26MB/s sebesség lett (max 28, min 24). Ez csak érdekességnek, valós gyakorlati megfigyelés alapján. :)
2015. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mind2töknek :) Összegezve nincs egy meghatározott sebesség érték csak átlag egy folyamatra.
2015. nov. 13. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!