Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol tudom állítani az integrál...

Hol tudom állítani az integrált videókártya méretét a Bios-ban? Most 768Mb ot használ, fel szeretném rakni 2Gb-ra. Gigabyt alaplapom van, újabb fajta, UEFI bios-os.

Figyelt kérdés
2015. szept. 25. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
mért szeretnéd? max az intel procikba integrált igp -t érdemes 512 -re vagy az amd apu- ját hasonlóra állítani . különben a 32 mega is elég.
2015. szept. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak feleslegesen vennéd el a rendszer elől a memória kapacitásokat. Bőven elég a jelenlegi mennyiség vagyis ha valamihez kevésnek érzed, akkor az is marad, hiszen a GPU gyenge. A memória mérete nem áll arányosságban a teljesítménnyel vagyis egy bizonyos szint felett már mindegy mennyi van, nem érzékelsz különbséget. Nekem egy A8 7600-os van integrált R7 GPU-val és 512MB osztott memóriával játszadozom vele időnként. Próbáltam 1GB-val is, hogy megbizonyosodjak a sejtésemről és valóban nem lett gyorsabb egyik kipróbált játék sem (Witcher 2, Skyrim)...
2015. szept. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Trevor. ***** válasza:
768mb elég
2015. szept. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A10 5800-as procim van, 8Gb ram-al, ezért bőven adhatnák a IGP-nek 2Gb-ot, ennyit ír a leírása is max.
2015. szept. 26. 10:37
 5/10 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani, köszönöm szépen !
2015. szept. 26. 10:51
 6/10 anonim ***** válasza:
De felesleges! Most mond azt, hogy észreveszed a különbséget a 768MB és a 2GB között! A rendszernek mégis csak hasznosabb, mert az adott esetben ki is használhatja, míg az IGP sosem fogja! Ennyit lehet neki adni (ez is inkább csak marketing, mint ahogy az alsó kategóriás vacak videokártyákra is rápakolnak egy raklapnyi memóriát, hogy a laikusok jobban vegyék). Még ha 1GB-t adsz neki, még az is bőven sok, de azt mondom egye penész....ha ragaszkodsz hozzá. De kettőt?! Itt a kis gépben van egy HD7770 videokártya 1GB videomemóriával, ami bármikor megeszik reggelire egy olyan IGP-t. Ha ez elég egy HD7770-nek, akkor egy IGP-nek még sok is ez a kapacitás. De próbáld ki! Tuti biztos vagyok benne, hogy nem tapasztalsz különbséget játékoknál az 1GB és a 2GB között, de talán még az 512-t sem veszed észre! A videomemória mennyisége egy dolog. A grafikus teljesítmény a GPU erejétől függ! Gyenge GPU nem lesz erősebb sok memóriától sem! Így csak feleslegesen foglalod a memóriát, de te tudod. A 8GB legalább dual chanelben van? Mert ez esetben ez sokat számít teljesítmény szempontjából!
2015. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul nekem az A8 7600-ban hasonló erősségű IGP van, mint az A10 5800-ban (sőt lehet, hogy erősebb is, mert ez már GCN felépítésű). 512MB videomemóriával köszöni szépen jól elvan. A 768MB több, mint elég...ez biztos! :)
2015. szept. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Dual channel-be mennek, 2*4 Gb 2400Mhz-es Cl 11 Kingston HyperX
2015. szept. 26. 11:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Na az jó! Ennél többet nem is tehetsz a max teljesítményért. De 1GB akkor is több, mint elég. Próbáld ki!
2015. szept. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké. köszi !
2015. szept. 26. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!