Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Be kellene szereznem egy DVI...

Be kellene szereznem egy DVI átalakítót?

Figyelt kérdés

D-SUB-os monitorom van, ha beszerzek egy DVI-D-re átalakítót akkor jobb lesz a kép, vagy ugyanolyan lesz?

Mármint hogy jobbá alakítaná, vagy csak annyit tesz hogy DVI-s videokártyára is rátudom csatolni?


2015. szept. 26. 21:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Ilyenre gondolok: [link]
2015. szept. 26. 22:16
 2/7 tamacraft ***** válasza:

Önmagában az átalakítótól nem lesz jobb, pláne azért nem, mert a VGA-nál van. Ha a monitornál lenne, valami pluszt jelenthetne, mert a DVI kábel önmagában jobb minőségű, mint a D-SUB. De ha most sem zajos a kép, akkor mindegy ilyen szempontból.

De ezt tegyük félre. A DVI digitális jele igazán egy DVI-s monitornál működik rendesen.

2015. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor tök mind1 hogy beszerzek-e egy olyat, mert nem lesz tőle jobb a kép, ugye?
2015. szept. 26. 22:52
 4/7 Trevor. ***** válasza:

Milyen felbontású a monitorod?

Én a D-SUB kábelt lecseréltem DVI-D kábelre az 1280x1024-es monitoromon, de semmi különbséget nem vettem észre képminőségben és/vagy képzajban. De most azt a 0,5 Euro-t megérte.

2015. szept. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1440×900 valami Asus, biztos nem FullHD
2015. szept. 27. 11:11
 6/7 tamacraft ***** válasza:
Akár hagyhatod úgy, ahogy van. Ha szellemképes a kép, vagy ugrál a szín, ilyesmi ó, akkor le lehetne cserélni, de csakis azért, mert a kábel (értsd: a drót) minősége jobb. A csatoló felület adta előnyöket, ezáltal a szabványt nem tudod kihasználni.
2015. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Trevor. ***** válasza:
Az szinte 1280x1024, szóval nem kell DVI neked.
2015. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!