Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen lett a konfiguáció...

Milyen lett a konfiguáció összeállításom?

Figyelt kérdés

Gigabyte GA.Z97X-Gaming 3 alaplap

I5 4460

Kingston hyperx 8gb 1600mhz

Raijintek Triton Core

Zalman Z11

Játékra szeretném használni. Az alaplapot a későbbi fejlesztések miatt.


2015. szept. 26. 21:58
1 2
 11/16 BM-Striker ***** válasza:

Az 4+2 fázis, nem 6. 4 processzornak 2 IGP-nek.


Ez a design Haswell-hez jó lenne, de nem Skylake tuning potenciálját korlátozza.


Normális tuninghoz 6+2 vagy 8+2 fázis kell kell.

2015. szept. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Bm te milyen konfigot raknál össze? 150k a max
2015. szept. 26. 23:23
 13/16 anonim ***** válasza:

Ezeket honnan veszed? Ott írja a gyártó, hogy 6 fázis. Azért mert nem egy oldalon vannak a VRM-ek még nem kell rossz következtetéseket levonni.


Egy Gigabyte 970A-UD3P alaplap FX procikat fogad, az 8+2 fázisú, de nem azért, mert 2 az APU-nak kell, hiszen nincs is APU-s FX.


Egy B85 Pro4 lap a 4 fázisú ellátással (nem 2+2) is alkalmas egy max közepes tuningra. A B150M Pro 4 még inkább, ráadásul a Skylake kisebb fogyasztású, azonos teljesítményen.

2015. szept. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 BM-Striker ***** válasza:

Milyen célra?

Mennyire képzett felhasználó számára?

Milyen életciklusra tervezve?

Kinek a számára?


Magamnak?


Egy használt fékonfigot erős 4 magos processzorral (core 2 Quad Q9***/Phenpm II 9** vagy jobb), használtan 30 körüli VGA-val, jó táppal házzal és(új) SSD-vel , a többit meg félre tenném, és lépcsőzetesen fejleszteném.


150-ből sok féle gépet lehet építeni.

2015. szept. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Milyen célra? * prociból és a vga-ból amit írt ezt ki lehet találni...

Mennyire képzett felhasználó számára? * nem tűnik túlságosan hozzáértőnek.

Milyen életciklusra tervezve? * lehető leghosszabb

Kinek a számára? * Az mindegy.


Core2Quad 9xxx nagyon rossz választás, kb. 20E-től indul, egyedül a Xeon éri meg ebbe a foglalatba. Használt normális 775 alaplap is minimum 10E és nincs semmi garancia rá, hogy holnap nem megy tönkre. Rami szintén drága, 8gb szinte horror áron.

Szóval ez nagyon rossz tanács.


Amit írtam lap+cpu+ram kombót, jobbat nem fog összehozni a kérdező szerintem. Táppal és választott házzal 150E-ből kijön.

2015. szept. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 BM-Striker ***** válasza:

#15

"

Milyen célra? * prociból és a vga-ból amit írt ezt ki lehet találni...

Mennyire képzett felhasználó számára? * nem tűnik túlságosan hozzáértőnek.

Milyen életciklusra tervezve? * lehető leghosszabb

Kinek a számára? * Az mindegy.

"

Én itt egész gépre értrettrm a kérdést nem 150k+VGA-ra.

Egy alap játékos konfig (8gb RAM ,i3, GTX960/R9 280 1 tb hdd) se jön ki rendesen 150k-ból ipon-nál( tudom hogy lehetne olcsóbban, de a kis webshop-oka és pcx nem jó garancia ügyintézésükről híresek)



"

Core2Quad 9xxx nagyon rossz választás, kb. 20E-től indul, egyedül a Xeon éri meg ebbe a foglalatba. Használt normális 775 alaplap is minimum 10E és nincs semmi garancia rá, hogy holnap nem megy tönkre. Rami szintén drága, 8gb szinte horror áron.

Szóval ez nagyon rossz tanács. "

A Egy szúval se mondtam, hogy pont Q9***-t vennék, hanem azt, hogy legalább olyan erős 4 magosat....

Lehet hogy egy kicsit félre értelmezhetően fogalmazódtam.

Egyébként meg a jobb P45/x48-as és lapok más DDR3-asak voltak.

Mostani asztali gépem Phenom II 955-öas, ami nekem mindenre elég ahol meghatározott számítási teljesítmény szükséges a feladat megoldásához, tehát 150-ért amúgy sem vennék gépet valós helyzetben.



"Amit írtam lap+cpu+ram kombót, jobbat nem fog összehozni a kérdező szerintem. Táppal és választott házzal 150E-ből kijön."


Egyenlőre sehogy nem éri meg Skylalake-et venni, legalább is amíg az új stepping ki nem jön belőle és desktop-ra és lemegy az ára.

2015. szept. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!