Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora az a monitorméret,...

Mekkora az a monitorméret, ami még kényelmes mindennapi felhasználásra?

Figyelt kérdés

Kb 1 m-re ülök a monitortól, és mindenképpen kellene nekem egy nagyobb, mert a szerkesztőprogramok szó szerint nem férnek el rajta. Egyszerűen túl kicsi a 21,5 col annak a sok kis ablaknak, ezért nagyobbat akarok venni.


Melyik az a méret, amely még kényelmes a szemnek? Vagy legalábbis nem fárasztja le annyira?


2015. szept. 27. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
27 col
2015. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 méter nekem soknak tűnik távolságnak de lehet én tévedek.. pontosabban milyen szerkesztőprogramot is használsz? van amire néha jobb a több monitoros megoldás van amire már inkább a 21:9-es felbontást használnám..
2015. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sony Vegas, és társai. Adobe Photoshop, Adobe Premier és After Effects.


Leginkább videóvágásnál kényelmetlen, amikor külön ablakban kell szabályozni, hogy m i hol legyen, illetve sok kis ablakra van felosztva már maga a Sony Vegas is. És ez 21.5 colos monitoron nem fér el, mert szó szerint kicsi.

2015. szept. 27. 12:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egy 32 collos monitor Tv-n használom a PS-t a vegast, és a még sok mindent. kb. 1,5 méterre van a szememtől, és tökéletesen átlátható, és nagyon kényelmes.
2015. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én sonyhoz leginkább a mostani monitorod mellé egy 1280x1024-es monitort vennék vagy kettőt.. persze kinek mi az ízlése
2015. szept. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen felhaszalasra egy dual monitoros rendszer ami az idealis - a kezelszerveket at lehet tenni a masik monitorra. Kenyelmesebb.
2015. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

HA a sok kis ablak a gond, akkor nem is annyira méret, mint a felbontás számít. Hiába veszel sokkal nagyobbat, ha pl az is Full HD meg előtte is az volt, ugyanúgy nem fog elférni semmi, csak minden nagyobb lesz.


Vagy nagyobb felbontásút vegyél, vagy több monitort.

2015. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!