Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jól sejtem, hogy számítógép...

Jól sejtem, hogy számítógép esetében lényegében teljesen mindegy, hogy DVI vagy HDMI csatolófelületen keresztül használom a 16/9-es full HD monitoromat?

Figyelt kérdés
Abból indulok ki, hogy mindkettő digitális és a számítógépekben található videóvezérlők nem képesek tudtommal hang továbbítására is (legyen az alaplapra/processzorba integrált vagy külön videokártya).
2015. szept. 30. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy fullHD 60Hz mellett.
2015. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De kepesek hang tovabbitasra, ezert szokas hdmit hasznalni ha pl TVvel kotod ossze a gepet.
2015. szept. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De a legtöbb monitornak nincs hangszórója. Többek között az enyémnek sincs.
2015. szept. 30. 17:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak annyiban tévedsz hogy nem feltétlenül digitális a dvi.

[link]

Gyakorlatban a HDMI-DVI-VGA(Dsub) közt egy IPS panelen sem látod a különbséget.Egy kicsit túl van lihegve ez a dolog.

2015. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es:


Tudom, hogy van analóg változata is, de az enyém DVI-D-s, vagyis biztosan digitális.

2015. szept. 30. 17:49
 6/6 Gábor_79 ***** válasza:
Annyiból jobb választás a DVI, hogy ha később tévét csatlakoztatnál, akkor annak megmarad a HDMI csatlakozó.
2015. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!