Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fog működni az alaplapomban...

KaniDani kérdése:

Fog működni az alaplapomban egy XEON E5430-as (SLBBK tehát E0 stepping-es) processzor? Az alaplapom egy ASUS P5KPL-AM/PS . A fizikai akadályokon kívül - amit megoldok - lesz e valami más meglepetés?

Figyelt kérdés

Átalakító lesz rajta és a nútolása is meg lesz oldva, vagy a műanyag pöcköket vágom le a foglalat széléről.

Segítségeteket előre is köszönöm.



2015. okt. 2. 10:36
 1/5 HUN_Sector ***** válasza:

Tehát van egy alaplapod, ami PLGA7750 socketes.

Ebbe varázsolsz egy LGA771 socketes cpu-t.


Ha a fizikai akadályokat még le is tudod küzdeni, nincs rá bios. Azaz az alaplap nem fogja felismerni, könnyen lehet, hogy épp ezért elindítani sem.

2015. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 HUN_Sector ***** válasza:
775 - egy nullával több lett
2015. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Olyat is hallottam hogy ez átalakítóval egy q9450-esnek felel meg, amit támogat az alaplap. A másik verzió az, hogy menni fog csak nem 100%-osan, hogy bios mikrokód kell neki.

Most akkor mi a valós helyzet pontosan?

2015. okt. 2. 22:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Tedd fel a legfrissebb BIOS-t, mielőtt a procit beleteszed. Valószínű gond nélkül elindul. Ha nem, akkor van egy progi, amivel a BIOS fájlhoz tudsz hozzáadni mikrokódot hogy kezelni tudja a procit.

Nem valószínű hogy kelleni fog neked.

2015. okt. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Feltettem a legfrissebb 0601-es BIOS-t, a cpu-t felismeri igaz indításnál kiírja hogy "BIOS frissítés ajánlott!" És még valami olyasmit hogy csak ha frissítem abban az esetben fog 100%-osan működni. Ezen kívül és még azon, hogy a diagnosztikai progik 100 fokosnak írják állandóan a CPU-t, miközben a magok 20-30 fok között váltakoznak, nem vettem észre más változást. De ennek ellenére meg szeretném ezt a két kis problémát is oldani. MMTool használatában tud valaki segíteni? Arra gondolok hogy honnan illesszem be a BIOS frissítésbe a mikrokódokat? Egyébként Xeon E5430 (SLBBK-E0) és Xeon E5450 (SLBBM-E0) procik mikrokódjait kellene valahonnan beillesztenem.
2015. okt. 13. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!