Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik (létezhet) olyan...

Létezik (létezhet) olyan kártevő, ami a monitort teszi használhatatlanná?

Figyelt kérdés

Amikor bekapcsolom a gépet, pár másodpercig látom a képet, majd elsötétül. Ahogy töltődik be a W10, egy-egy halvány felvillanás még látszik.

Ha ki-be kapcsolgatom, pár másodpercig van kép, aztán nincs.

A LED zölden világít.

Nem rossz a PC, a kábel, oprendszer. Másik monitorral semmi gond.

A kártevő azért merült csak fel bennem, mert ennek a hibának a megjelenése egybe eset egy vírusriasztással.

Comodo feldobot egy ablakot, hogy kártevőt talált, kérek-e szakértő segítséget. / Nem, magam tisztítom meg. / Sikeresen eltávolítva. / Ablak bezárása.

S ez után sötétült el a kép először.

Véletlen egybeesés lehet, mert nem valami hatékony rombolás ez, hacsak nem monitorgyártó cégnek dolgozik a rossz fiú vagy leány.


2015. okt. 6. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A monitort vírus nem tudja tönkretenni, legfeljebb a videokártyát, de akkor másik monitor sem menne.

Szerintem monitor hiba véletlen egybeeséssel.

2015. okt. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyat el tudok képzelni hogy egy kártevő beállítja a felbontást olyan szintre ami nem bír a monitor és sötét lesz a kép. Én utoljára win98-nál állítottam ba ilyet véletlenül, csak úgy tudtam visszaállítani hogy egy másik gépen leírtam a billenytyűsorrendet, és otthon begépépeltem vakon. :)
2015. okt. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 CspCsj ***** válasza:

Ha sötét a kép, de lámpával közelről megvilágítva látod az ablakokat, feliratokat, háttérképet stb. akkor "csak" a háttérvilágítás nem működik.

Ezt gyakran az inverter hibája okozza.


Ha nem látszik semmi a képernyőn, akkor valószínűleg a monitor teljes paneljét kell cserélni.


Persze okozhat vírus is ilyeneket, mivel minden szoftveresen irányítható, de nem jellemző az ilyesmi.

2015. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!