Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Főként irodai használatra ma...

Főként irodai használatra ma milyen teljesítményű asztali pc-t érdemes venni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 7. 19:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Az érdekelne, hogy ár/érték arányban milyen teljesítményű lenne a legjobb választás?


Ami a legfontosabb, hogy irodai felhasználásra, netezéshez még legalább 3-4 évig megfelelően gyorsan működjön. A mostani egy P4 3.00GHz-es, 2Gb Rammal, 256 Mb VGA-val folyamatosan tudok Youtubeozni, online filmet nézni, viszont a Gmail, yahoo betöltése van, hogy majdnem fél perc, a facebook 8-10 mp. Azt szeretném, ha 1 mp-en belül, gyakorlatilag azonnal betöltődnének a normál weboldalak.


Egyenlőre egy 128 Gb SSD és 4-8 GB Ram ddr3 az elképzelés, a legnagyobb gondban a procival vagyok, még az i5 sem biztos, VGA -ra szintén teljes a köd.

2015. okt. 7. 19:46
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Minimum i3, vga pedig nem kell ha aput vagy igp-s procit veszel.
2015. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kell az i3, elég egy G 32250, én így képzelem el:

Táp : Be Quiet System Power 7 300W 80PLUS Bronze Dual Rail

Alaplap : Asrock H81M-DGS R2.0

Processzor : Intel Pentium Dual Core G3250

Ram : Kingston HyperX Fury Blue 4GB DDR3 1600 MHz CL10, ebből kettő, ha 8 gb kell

Merevlmez helyett inkább ssd kell

Videokártya szintén nem kell az említett felhasználásra, elég az integrált

2015. okt. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

"Minimum i3, vga pedig nem kell ha aput vagy igp-s procit veszel."

Ez hülyeség.Én ezen a konfigon netezek gond nélkül:

Intel Core 2 Duo e4600 2.40GHZ

2x1GB DDR2 ram

ASUS 5450 1GB.

Laggolás mentesen mennek a HD videók és minden ami nekem kell.Persze a gép a bánásmódon múlik.

2015. okt. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Én nem szívesen nyitnék meg mai rendszeren, mai office alkalmazást régi core2 procival és annyi rammal ami épp elég a mai windóz(ok)nak. Kétszálas procit főleg nem tennék bele, multitaskinghoz hasznos az i3 HT-ja, az iroda általában nem az a hely, ahol ráérnek tökölni az emberek, az pedig innentől kezdődik. (Persze ha csak egy email írogatós titkárnőről van szó, akkor a pentium belefér)
2015. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, tanultam belőlük! Üzleti célú felhasználás, előfordult már, hogy elbuktam egy licitet, mert lassan töltődött be a vatera.


Utánajártam a prociknak, elméletben leírják, hogy az i5 több szálon fut, nagyobb a cache, stb, viszont ezt a tesztet elnézve nem értem, hogy hol van ennek gyakorlati haszna?


https://www.youtube.com/watch?v=wSM8b0cYY2I


Ha egy 32-35 ezres i3 ezt tudja, akkor miért éri meg bárkinek i5/i7-re költeni?

2015. okt. 7. 21:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jatek, vagy proci igenyes programokhoz eri meg az i5 i7 (videovagas, rendereles, szimulaciok, program forditas...).
2015. okt. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked i3 konfig kell, kérdező. Tanács: én tennék bele 8G ramot, azzal se legyen gond. Mennyit tudsz befektetni? (a gépbe)
2015. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Leginkább a vaterás használt gépekben gondolkodom, kb 60-100 ezer között vannak egész jók. 4-8Gb Ram, i3/i5 proci. De ha pár ezer Ft-on múlik, hozzáspórolom.


Szombaton 16 oldal volt egyszerre megnyitva a Mozillában, és nem szórakozásból. Lehet, hogy tényleg kell az a 8Gb Ram.

2015. okt. 19. 10:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne használt gépet... ha a régi gépedből tudsz megtartani cuccokat (pl. PSU, vinyó, odd, gépház), akkor 100kból egész pofás kombót lehet csinálni.
2015. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!