Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ASRock FM2A55M-DGS tipusu...

Egy ASRock FM2A55M-DGS tipusu alaplapba most vettem processzort mert a szervizben azt mondtak az a baja. Es most 4 rovid sipszo van. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Adott ez az alaplap elkezdett sipolni be vittem szervizbe megneztek masik procival ott nekik adott kepet es azt mondtak ez proci hiba valoszinuleg egy uj megoldja. Haza hoztam rendeltem bele uj procit most bele raktam es 4 rovid sipszo van 1x aztan megy tovabb a gep de viszont kep nincs es tobbet nem sipol. A monitor be kapcsol mert a led-je folyamatosan vilagit de csak fekete kep van. Utanna neztem neten azt irtak rendszer timer hiba. Ezt valahogy lehet orvosolni?

Elore is koszonom a valaszokat.

Ui: bocsi hogy nincsenek ekezetek de telefonrol vagyok..



#hiba #processzor #alaplap #4 rövid sípszó #redszer timer hiba
2015. okt. 8. 15:58
 1/9 A kérdező kommentje:
5 rovid sipszo bocsi
2015. okt. 8. 16:13
 2/9 anonim ***** válasza:

5 rövid sípszó: processzorhiba

A processzor esetleg az alaplap okozza.

2015. okt. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt en is megneztem. De most vettem bele uj processzort. Es amikor bent volt szervizbe a csavo bele rakott egy masik procit es be kapcsolt adott kepet.. Ezt nem ertem..
2015. okt. 8. 16:23
 4/9 CspCsj ***** válasza:

Pontosan milyen processzor?

Lehet, hogy BIOS frissítéssel már kezelné.

Itt az alaplap által támogatott processzorlista, és a sorok végén a szükséges BIOS verzió:

www.asrock.com/mb/AMD/FM2A55M-DGS/index.hu.asp?cat=CPU

2015. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 CspCsj ***** válasza:

Fenébe, lemaradt a http:

[link]

2015. okt. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amd a10 5800k quad core processor 3,8ghz FM2-es.

De a biost hogy tudnam frissiteni ha a gep el se indul? Ilyet meg nem csinaltam

2015. okt. 8. 20:55
 7/9 CspCsj ***** válasza:

A linkelt támogatási listában A10-5700 van, A10-5800K nincs, bár a kettő csak egy szorzóban tér el, a többi egyezik: Microarchitecture, Platform, Processor core, Core stepping, CPUID.


Az A10-5700-hoz 1.5-ös (vagy újabb) verziójú BIOS kell, - de az biztos megvan, mert az 1.5-öst 2012-ben adták ki.


BIOS-t frissíteni csak úgy tudsz, ha be tudsz lépni a BIOS-ba vagy működő Windows-ba, ahhoz meg olyan processzor kell bele, amivel elindul. (onnét már 1-2 perc alatt megvan, ha a gyártó oldaláról letöltött friss BIOS-t felmásoltad egy pendrive-ra ami nálad van, - csak össze kell dugni az alaplapot + jó processzort + memóriát + tápegységet + monitort + billentyűzetet vagy egeret és a friss BIOS-t tartalmazó pendrive-ot - és bekapcsolás után a BIOS-ba lépve indíthatod is a frissítést)


Ha frissítés után sem indul, akkor sajnos alaplapot vagy processzort kell cserélni, mert a kettő nem fog együtt működni.

2015. okt. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Akkor muszaj leszek be vinni szervizbe mert nincs olyan procim amivel mukodik :/
2015. okt. 8. 22:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ egy BIOS frissítés meg oldotta a gondot :)
2015. okt. 9. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!