Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Apple MacBook tényleh...

William Tell kérdése:

Az Apple MacBook tényleh annyival jobb egy "sima" laptopnál (pl. Toshiba), mint amennyivel drágább?

Figyelt kérdés

2015. okt. 10. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem egy Apple laptop egyáltalán nem vagy minimálisan drágább, hogyha a kategóriájába tartozó gépeket nézed. Ne hasonlíts össze egy Ferrarit egy Opellel. Nem egy kategória.
2015. okt. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A Toshiba az hol "Opel" (egyébként azt Opeleket kifejezetten jó autóknak tartom - a Suzukikat szintúgy)?! Szerintem az egyik legmegbízhatóbb, legstrapabíróbb márka a piacon. Éppen ezért vagyok kíváncsi, hogy az agyon istenített MacMester annyival jobb-éééé...
2015. okt. 10. 08:56
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Jól van bakker még mindig nem vágod. Nézz már meg egy olyan kategóriás Toshibát, mint amiben egy Mac játszik és az vajon miért kerül kb annyiba???

HIába no észt nem adnak csak úgy, mert ehhez már gondolkodni is kéne ugye?!

2015. okt. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kivételesen teljesen egyetértek veled. ;)
2015. okt. 10. 09:22
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Az elsőnek igaza van, sok mindent el lehet mondani az Apple-ről, de a MacBookok egy jó része (nem az összes, mert az utóbbi időben tényleg kiadtak nevetséges darabokat) tényleg méltányosan van árazva ahhoz képest, amit nyújt.
2015. okt. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen gondolkodni kéne ami neked jól láthatóan nem megy.


Itt van egy gép ami kb egy kategória egy MBP-vel. Vajon miért kerül kb ugyanannyiba?? Ráadásul üzemidőben messze elmarad egy Mactől.

Mondom a saját kategóriájában kéne gondolkodni. De úgy látszik igaz a mondás akinek Isten nem adott annak kovács nem csinál.


[link]

2015. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt meg meg sem említettem, hogy az a Dell ráadásul még iszonyat ocsmányan is néz ki.
2015. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Másik példa. Az akku még fele olyan kapacitású sincs, mint egy Macen. És mégis annyiba kerül. Persze lehet rohangálni töltőkábellel. De ne vicceljünk már!!


[link]

2015. okt. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Apple-nél nem csak a hardvert kell nézni, az nem jobb mint bármelyik más gyártóé, ugyanúgy Intelre építenek, de maga a ház összeszerelése, anyagminősége, az valami baromi jó, az egyedi rendszerről nem is beszélve, ami olyan stabil és úgy pörög, ahogy Windows-t még SSD-vel sem látsz.
2015. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nos töb szinten sem érdemes összehasonlítani bármivel is egy Mac-et. Az első pont az oprendszer. Oké ma már bőven rá lehet pakolni egy windowst de mondjuk azt, hogy nem elegáns megoldás. Ha például a Toshiba árulna olyan prémium kategóriás laptopot amihez saját oprendszert optimalizálnának akkor már lenne némi értelme a sztorinak. Amíg az Apple kizárólag egy meghatározott hardverösszeállításhoz tudja optimalizálni a rendszert és az OSX-et is úgy építik fel, hogy csak ezen az egy hardveren fusson. Addig mondjuk a Toshiba kemény küzdelmet vív például a driverek szintjén. Gondolj bele, hogy egy Toshibára ha nem a magyar viszonyokat vesszük alapul ahol szint csak kalóz szoftverek futnak meg kell venned egy jó vírusirtót ami ugye sok pénz. Lényegében, ha Apple gépet veszel akkor az optimalizációt fizeted meg. Kínlódtam egy igen combos Asus-on a windowsal 5 évet. Senkinek sem kívánom azt a mennyiségű szívást. Ha összeadnám akkor az 5 évből összesen vagy egy év csak arra ment el, hogy vártam, hogy csináljon már valamit de fagyott meg nem csinált semmit. Mostmár valamivel több mint két éve egy 15"-s retinás MBP-t használok teljesen más világ. A kicsomagolás pillanatától számítva olyan 10 perc kellett, hogy már a kedven blogomat olvastam rajta. Ha már nagyon a gép lelkébe kell belekotorni az sincs 3 kattintásnál mélyebben. Egyszerű és valóban jól működik. Amikor várni kell arra, hogy "csináljon valamit" a gép az rendszerint a nagyobb oprendszer frissítés. Napi szinten 16 órát üzemel minimum a gép, úgyhogy tényleg fontos a gyors működés! Arról nem beszélve, hogy tudom, hogy van még olyan 6-7 évem a gépen azután jön majd el a pont amikortól már nem kap újabb oprendszert. Ha elakarnám adni akkor még mindíg elég jó áron tudnám megtenni mert az értékvesztése, annyira nem fénysebességű mint egy egyéb csúcskategóriásé amit kis túlzással 2 évesen gombokért lehet csak továbbadni. Hiába hogy számítógép mind a kettő de vlahol nagyon más megközelítésben!
2015. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!