Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valamiért akadozik az egerem....

Valamiért akadozik az egerem. Milyen okai lehetnek?

Figyelt kérdés

A napokban vettem egy vadonat új Microsoft Wireless 2000 típusú vezeték nélküli billentyűzetet+egeret. Mindkettőnek egy közös pendrivra emlékeztető vevőegysége van.


Idáig soha nem volt ilyen gondom (ja, de volt csak nem nekem, amikor egy laptopba 12%-os volt a vinyó), de most ezzel szenvedek, hogy miután bemelegszik a gép elkezd akadozni az egér kurzora. Valamikor lefagy 1-2 mp-re is.


Driverrel-, és anélkül is. Úgy tűnik a dolog, mintha a gép más egérrel nem csinálná, de az egér más gépbe, és a telefonomon sem akadozik.


Újratelepítés volt, aztán nagyon furcsa dolgokat csinált a gép. Feltelepítettem a 64 bites 8.1-et, és minden programot amit használok (Photoshop, Vegas Pro, Chrome, TotalCMD, Winrar,..) No, és persze a drivereket. Azt hiszem, hogy a chipset drivert telepítettem fel utoljára. Ekkor elkezdtek eltűnni a dolgok (start menü, asztal, ikonok, tálca.) Miután újraindítottam a gépet a bootolás hosszú percekig tartott kiakadt HDD leddel. Meguntam a várakozást, és nyomtam neki egy resetet. Ezután már csak egy hibaüzenetet kaptam. Hiányzott valamilyen indítófájl. Innentől se előre- se hátra.


Beleraktam egy másik gépbe a vincsesztert, és nagyra nyitott szemekkel tapasztaltam, hogy a C meghajtó relytéjes körülmények között formázódott. Ilyet soha nem láttam, hogy a windows formázná magának a meghajtót. Szerencsére a másik partíció, amin az adataim vannak, az épen maradt. HD Sentinel szerint a vinyó 100%.


Ekkor elhatároztam, hogy újból nekivágok a telepítésnek. Microsofttól származó Windows 8.1, 64 bit, lemezről (írt lemez). (a száz-valahány megás rendszerpartíciót is formáztam) Szépen felment a Windows. Direkt nem dugtam netre a gépet. Feltelepítettem a vga drivert (hogy ne 1024*768-ba nézzem a FHD monitort), majd a chipsetét. Újraindítottam. 10 perc bootolás után elindult a csoda, csupán eltűn a negyed órája telepített driver(ek).


Újra nekifutottam a windows telepítésnek. 3x normálisan felment, minden driverrel, programmal, azt hittem, hogy megoldódott a gond, de nem mert pár óra üzemelés után ismét elkezdődött az egér laggolása. Próbáltam több USB portban is használni, ki-be kapcsoltam az egeret. A felülettel nincs gond, nem azért akad az egét. A vevő és az egér is közel (kb 1,2 m) vannak egymáshoz.


A processzorhasználatot is figyeltem, nem ugrik fel soha. Mindig 0-10% között helyezkedik el a strigula. De most nézem, és már megint nem laggol az egér. NEM ÉRTEM!!!


A gép adatai:

AMD A8-6600K (4,4GHZ, QUAd, FM2)

2x4GB Crosair DDR3 RAM (1600MHZ)

ASUS A88X-PLUS alaplap

ASUS RADEON HD 5670 (1GB GDDR5)(1080p-n használom)

320GB WD SATA HDD (100%)

FSP HEXA 500W táp (teljesen rendben vannak a feszültségek)

A processzor nem melegszik, 30-40C körül mozog.



KÉRLEK SEGÍTSETEK, MEGŐRJÍT A DOLOG...



2015. okt. 10. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Wireless egér, az elektromos interferencia miatt teljesen normális, ha megakad.

[link]

2015. okt. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ez valóban lehetséges. A routertől kb 1,5 méterre van, és a legfőbb probléma, hogy fém számítógép aszatlom van, így az felfogja a jeleket.
2015. okt. 11. 16:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Bár ettől még nem oldódott meg a rejtélyesen formázódó partíció...
2015. okt. 11. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!