Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki tisztázná nekem ezeket...

Valaki tisztázná nekem ezeket a fogalmakat? (Fejhallgató) (Többi lejjebb)

Figyelt kérdés

7.1 csatorna

surround hangzás

neodímium mágneses hangszóró

deep bass (mélyebb mint a sima basszus??)

a stereo meg az , hogy a fejhallgató mindkét ,,fülén" hallom a hangot?



2015. okt. 11. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

7.1 csatorna "nagyon térhatású"

Surround hangzás tökéletes térhatás

A neodímiumos hangszóró szimplán jó minőséget takar

Deep bass a jobb basszuskezelés

Sztereó meg pont hogy az, hogy az is térhatás egy szinten, de csak azt különbözteti meg, hogy jobbról, vagy balról jön a hang.

2015. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hét csatornára van osztva a térhatású hang elosztása. Két elülső, egy közép, két térhatású középső és két térhatású hátsó.


Surround - azt jelenti, hogy körülvesz a hang. Mindent onnan hallasz, ahonnét a filmbeli jelenet megkívánja. Tehát ha elrepül a kamera felett egy helikopter, te is úgy fogod hallani, mint ha elment volna a fejed felett.


A neodímium mágnes erősebb, mint a többi, ezért markánsabbak a hangok a magas, a közép és a mély tartományban is. Dinamikusabb az egész.


Deep Bass-ról még nem hallottam, ez nem egy zenei irányzat?


Sztereofonikus, két oldalon, egy időben más-más hallható. A két oldalon szóló hangok kiegészítik egymást, csak akkor teljes a zene és az élmény, amikor mindkettő a füledben van. Ezért szoktam röhögni tiniken, akik úgy hallgatnak zenét, hogy elosztják a füles két oldalát egy-egy személynek. Így csak a zene felét hallják.

2015. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

7.1 A beépített hangkártyának(benne a fülesbe)köszönhetően térhangzást állít elő és mégpedig úgy ahogyan a játékban a hangmérnökök megírták.

Surrund Ez a 7.1 utánzása de viszont sztereó forrás lévén képez egy térbeli hangot ami soha nem lesz ugyanaz mint a 7.1

A neodium mágnes a jelenleg legerősebb mágnes-tömören minél nagyobb erősségű mágnest használnak annál nagyobb teljesítményt lehet kihozni belőle.(ezek a legjobbak)

Deep bass-sima basszus alatt nem tudom mit értesz de az erősebb magas hangot magasabbnak, az erősebb mély hangot mélyebbnek halljuk ezáltal a hallható tartomány 500Hz egy hangos fülesben nagyobbat üt.

A sztereo az igen azt jelenti amit írtál egy kis helyreigazítással hogy érezhető a jobbra és a balra irány.Ebben azért fejlődött a technika ha van egy egyszerű fülesed akkor ezt hallgasd meg,nem egy 7.1 de sima fülesre zseniális. https://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA

2015. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hangzásokról még egy kis adalék: [link]
2015. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!