Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bővíteni akarom a memóriát de...

Bővíteni akarom a memóriát de nem működik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

kicsit bővebben:

Van egy alaplapom Asus p5kc. Ebbe van 4slot ddr2 foglalatom. Ebből két foglalatba van KINGMAX 1GB DDR2 800MHz CL5 0088, harmadikban egy CSX 1GB DDR2 800MHz ami egyébként CL6 os. Eddig így működött!


Most szereztem hozzá egy CSX 2GB DDR2 800MHz CL5, és egy Kingmax 2GB DDR2 800Mhz (KLDE88f-B8KUKLDE88f-B8KU5). Na akár hogy akarom keverni, nem indul el a gép, csak bejön a biosz betöltő és lefagy. Egyszer betettem csak a két újjat, de akkor meg lefagyott a windows. Mi lehet ez?



2015. okt. 11. 20:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és a két ram eddig együtt működött egy másik gépben.
2015. okt. 11. 20:07
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez előfordul, ezért mondjuk azt, hogy azonos típusú ramokat kell egymás mellé rakni. A két új rammmal külön-külön és egymás mellé berakva indul a géped?
2015. okt. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Két új rammal együtt nem, pedig másik gépbe működött. Külön-külön nem próbálom mert akkor nem éri meg. Mer úgy csak össz 2gb lenne. Olyant is próbáltam hogy régiekhez betettem egyszerre csak az egyiket, de úgy sem.
2015. okt. 11. 20:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem azért kell kipróbálni, mert 2GB-os gépet akarsz, hanem hogy ki lehessen zárni a kompatibilitás problémát a RAM-ok között. Tedd be szépen a két újat külön-külön, lássuk hogy elindul-e velük egyáltalán a gép!
2015. okt. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hihetetlen de működik. Úgy sikerült hogy ugye van SlotA1 SlotA2 Slot B1 és SlotB2. Először Slot 1 ekbe voltak az 1gigások, és slot2 ben a 2gigások, most betettem slot1be a két gigásokat, és slot2be az 1gigásokat és minden működik!
2015. okt. 13. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!