Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen switch fajták vannak a...

Pappgr kérdése:

Milyen switch fajták vannak a mechanikus billentyűzetekben?

Figyelt kérdés
Tudok a kék, piros fekete és barnáról. Valaki le tudná írni, hogy milyenek vannak még, mi a tulajdonságuk.Esetleg egy link ahol elmagyarázzák.

2015. okt. 15. 00:08
 1/5 anonim válasza:

Ha ezt megnézed mindent megtudsz


[link]

2015. okt. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


X koordinátán ("linear", "soft tactile", "click tactile") az adott mechanikai típusok találhatóak. A click tactile kategória bszott hangos és a kettős visszajelzés, ami miatt egy kicsivel lassabb a társainál. A hatalmas előnye viszont az, hogy emiatt kb lehetetlen elgépelni. Soft tactile a középkategória, ami már nem annyira hangos, de még mindig kapunk visszajelzést, ezáltal általános, otthoni felhasználásra nagyon jó. Linear a legegyszerűbb technológia, így a leggyorsabb és a leghalkabb, de ez kétélű kard, mert az egyszerűség miatt borzasztóan sok elgépelés is várható. De a gyorsaság miatt nyilvánvalóan a legkedveltebb mechanika játékokhoz.

Ezt küszöbölné ki az Y koordinátán a medium szint, ami nagyobb "súlyt" ad a billentyűzeteknek, így mivel nehezebb az adott billentyű lenyomása, mégis csak nehéz félreütni, de elég fárasztó. A stiff billentyűk pedig elsősorban a nagy spacebar alá szokták rakni az azonos mechanikájú billentyűkörnyezethez, például a fekete cherrymx billentyűzetben a spacebar általában sötétszürke.

2015. okt. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az első kommentelőnek: épp a videó után kezdtem érdeklődni a többi, nem említett, billentyűzet fajta után, amit említettem a kérdésben is.
2015. okt. 15. 23:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Mostanában jön fel a Kailh, ami általános vélekedés szerint egy gagyi kínai Cherry MX másolat, de az utóbbi időben próbáltam egy pár új Razer és Tesoro billentyűzetet, és engem meggyőztek. Csak a tartósságuk a kérdéses.
2015. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké de én a kapcsoló típusokra és tulajdonságaikra vagyok kíváncsi, nem komplett billentyűzetekre.
2015. okt. 24. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!