Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bekapcsolás után a számítógépe...

Bekapcsolás után a számítógépem nem ad képet, miért? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy, mikor bekapcsolom a számítógépem, nem ad képet.

Ha egy kicsit úgy hagyom, ahogy bekapcsoltam, tehát úgy, hogy nem ad képet, akkor második indításra már tökéletesen elindul a számítógép. Ez miért lehet? Talán be kell melegednie a processzornak hozzá?

Korábban nem csinált ilyet.



2015. okt. 18. 07:27
 1/5 Rezi Dencia ***** válasza:
Ha a rendszer elindul, csak kép nincs, akkor kontakt hiba. Magyarul rossz a kijelző kábele, vagy laza. Nem kell a processzornak bemelegednie:-)
2015. okt. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Nincs a képpel baj, mert kis várakozás után minden gond nélkül elindul.


Azt nem írtam le, hogy első bekapcsolás előtt nem is sípol egyet elinduláskor.

2015. okt. 18. 07:42
 3/5 Rezi Dencia ***** válasza:

"mikor bekapcsolom a számítógépem, nem ad képet.

Ha egy kicsit úgy hagyom, ahogy bekapcsoltam, tehát úgy, hogy nem ad képet"


Nem haragszol, ha innen már nem értem a problémádat?


Amit belinkeltem, azt TE írtad!

2015. okt. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt szerettem volna megfogalmazni, hogy, ha úgy hagyom a gépet egy kis ideig, úgy, hogy nem sípolt, nem ad képet, semmit nem csinál, csak be van kapcsolva, akkor, ha utána újraindítom, akkor gond nélkül elindul.
2015. okt. 18. 08:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Tehát:

-benyomod a gombot->fekete képernyő és semmi visszajelzés

-vársz

-gépen található reset gombbal újraindítod

-"megjavul"


Nekem az a gyanús, hogy lehet nem azt a kimenetet (esetleg videokártyát) használja első körben, mint amire a képernyő kötve van. Én hibakeresés szempontjából megpróbálnám másik kimenetre kötni, esetleg ha van alaplapi integrált kártya akkor arra és megnézném hogy indulásnál van-e kép. Ha igen, akkor az alapértelmezett VGA-t kell módosítani a BIOSban.

2015. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!