Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD FX6300-hoz milyen alaplapo...

Davidusimusu kérdése:

AMD FX6300-hoz milyen alaplapot ajánlanátok? Illetve 1866MHz memóriát támogat, akkor én hiába veszek bele 8gb 2133MHz azt nem fogja bírni?

Figyelt kérdés
Fent már leírtam mindent, ha lehet indokolva kérném a válaszokat. De az nagyon érdekelne, hogy akkor én 1866-as memóriánál nagyobbat ne vegyek , mert nem lesz értelme, vagy ha például az alaplap kezeli a nagyobbat akkor többet ki lehet hozni mint 1866MHz?

2015. okt. 18. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A prociba integrált memóriavezérlő 1866-ig támogat, ennél nagyobbat csak OC-vel tudsz kicsikarni, de sok értelme nincs. Sima CPU esetén az általános teljesítményt csak nagyon kis mértékben befolyásolja a memória órajele (játékoknál sem számít semmit). Nyugodtan vehetnél bele 1600-as modulokat is. Nekem is FX-6300 procim van már 3 éve és 1600-as memóriákat tettem mellé. Hozza így is azt a teljesítményt, ami elvárható tőle, sőt csináltam pár tesztet 1333 és 1600-as beállításokkal. Mondanom sem kell, hogy a szintetikus memória teszteken felül a legtöbb benchmarkban a különbség minimális volt (átlag 1-2% maximum). Nem érdemes megvenni a hiper-szuper memóriákat, főleg ha jóval drágább is, mert a gyakorlati haszna nem sok.
2015. okt. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alaplapnál annyi számít, hogy belemenjen minden alkatrész, illetve olyan márka legyen, ami nem szokott egy év után kipurcanni. Memóriából akárhány MHz-est tehetsz bele, de nem fog magasabb órajelen működni, mint amit a proci, illetve az alaplap támogat.
2015. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

alaplap ezeknél iszonyat fontos,mindenképpen minőségit,semmiképp se azon spórolj!ram viszont tényleg mindegy,ahogy fölöttem írták.

lapból pl Gigabyte GA970A-UD3.csoda lap,5ghz szintű tuningokat is simán bírja.asrock és társaira meg még csak rá se nézz!

2015. okt. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat nagyon hasznos volt, ment a (Y) :D . Én először ezt az alaplapot néztem, mit gondoltok róla? Asus M5A97 LE R2.0
2015. okt. 18. 12:22
 5/5 anonim ***** válasza:
kultúráltnak tűnik ez a lap.ha fontos a tuning,akkor egy ultra durable Gigabyte lapot néznék inkább,8+2fázisú VRM.
2015. okt. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!