Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra milyen cpu és gpu kéne?

Játékra milyen cpu és gpu kéne?

Figyelt kérdés
Cpu-ból inkább amd és max(cpu+gpu) 70000Ft.

2015. okt. 18. 17:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ennyiből ?

R9 270 + Pentium G3420 vagy x4 860k

2015. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

AMD FX-6300 processzor+Asus GTX750 Ti 2GB DDR5= 70k

www.pcx.hu

2015. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez benne van abban a résben, ahol nincs igazán jó ajánlat. videokártyának elmenne egy GTX950, de nem marad mellé elég processzorra. A 860K alapvetően jó lenne mellé, de az FM2+ platform egy zsákutca. Ha később fejlesztenél, adhatod el az alaplapot és valószínűleg a RAM-ot is, így rengeteget buksz rajta (az AMD nem tartja az árát).


Ha meg processzort veszel megfelelőt, a videokártyára nem marad elég pénz. Plusz egy 10-essel már egy kiegyensúlyozott és viszonylag jövőálló gépet lehetne összehozni.

2015. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Athlon X4 860K + Gigabyte GTX950 2gb (2 ventis). Ez kb. 71,5E.

Hozzá egy alaplap Gigabyte F2A88XM-DS2 14E. 2x4gb 1866 memória szintén 14E.


Ha majd fejleszteni szeretnél, eladod az alaplap+procit és veszel egy másik félkonfigot. Miért lenne zsákutca, mert az alaplapot is el kell adni? Sok 1151 lap is DDR3-as egyébként.


Inkább így vedd.

2015. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen, azért. A használt piacon jobban mennek magában az alkatrészek, mint a félkonfigok és az alkatrészek között is az alaplapok messze a legrosszabbul. A legtöbb ember vagy meglévő gépet bővít, vagyis csak procit, ramot, videokártyát keres a meglévő gépéhez (alaplapjába), vagy komplett gépet vesz.
2015. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ráadásul eladásnál így buksz a procin, buksz az alaplapon és buksz a RAM-on is. Ha van egy Pentiumod vagy i3-ad, azok egyrészt jobban tartják az értéküket, másrészt pedig csak a procit kell cserélned, mert a memória sávszélessége még sokáig nem lesz szűk keresztmetszet. Mire viszont fejlesztene, lehet, hogy DDR3-ból csak beragadt készletek maradnak horror áron, így ha csak procit cserél, nem kényszerül memória cserére is, ha meg alaplapot is, akkor igen.
2015. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul látod. Nézegesd meg a 775 konfigokat, alaplapot a legnehezebb venni. Proci meg nem kell senkinek, mivel az nem megy tönkre.


Különben is az amd alaplap + proci kb. 35E. Használtan 3 év múlva is elviszik 20E-ért egyben.

Míg az i3 proci kb. 33E és 3 év múlva nem kell majd a kutyának se.

Jobban jár a 4 magossal 35E-ért mint a Pentiummal, amin sok játék el se fog indulni...


Vettem én is alaplapot az enyém helyett mert beszart, Asus P5Q Pro-t E8400 procival, pedig nekem is olyan volt. De csak egybe adta el. Utána árultam fél évig, mire eladtam 5E-ért a procit.

2015. okt. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
És mint írtam, az olcsóbb 1151 lapok mind DDR3-asok, szóval memóriát se kell cserélni egy esetleges fejlesztésnél...
2015. okt. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jól kell beárazni a procit és akkor hamar el fog menni. Amikor nekem döglött be alaplapom, inkább modern platformra cseréltem, minthogy pénznyelőt csináljak a gépemből, ellenben a jelenlegi alaplapomban már a harmadik procit nyúzom és az előző kettőt is sikerült a meghirdetéstől számítva egy héten belül eladni.
2015. okt. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az 1151-es alaplapok pedig nagyjából 30 ezer forintig DDR3-asok, de ez alatt az ár alatt is bőven van DDR4-es.
2015. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!