Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor csere érdemes lenne?

Bence2601 kérdése:

Monitor csere érdemes lenne?

Figyelt kérdés
Most egy 60Hz-es IPS paneles 1920x1080-as felbontású sony tv a monitorom és gondolkodtam ha lesz egyszer új gépem akkor monitort cseréljek-e. Tudom mi a különbség a TN meg az IPS panel között... Én 120 vagy 144Hz-es monitorra gondoltam mert szívesen kipróbálnám hogy milyen is egy olyan monitor mert gondolom sokkal folyékonyabb lehet a játékmenet. Elég drágák a jó monitorok és azt is mondták múltkor ha ekkora keretem van akkor ez a monitor lenne a jó választás: [link] (nem biztos hogy erről az oldalról de az nem számít). Ugyan úgy 60Hz-es csak TN paneles de gondolom egy kimondott monitor csak jobb valamiben mint egy sony tv. Különben gondolkodtam és lehet nem éri meg mert annyi különbség azért még sincs ugyan úgy 60Hz 1080p csak a panel más meg a válaszideje alacsony. De gondolom 60Hz-en ha van játékban 50-60fps-em akkor is jó a játékmenet.

2015. okt. 22. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.

Én nagyon sokáig használtam TN paneles monitorokat.

Most egy PLS panellal szerelt Samsungom van.

Semmi pénzért nem cserélném le TN-re, és nem is akarok soha többet TN-t használni.

120-144hz-nek akkor van értelme, ha annyin futtatod a játékot.

De ezeknek inkább olyan játékokban van értelme, mint mondjuk a CS:GO. Ha nem játszol ilyen játékokkal, akkor szerintem teljesen felesleges. Pl egy Lol-hoz, Witcher 3-hoz totál felesleges, de ez magánvélemény. Én maradnék az IPS-nél.

2015. okt. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

A monitor alapvetően nem a beleépített panel miatt jobb számítógéphez megjelenítőnek, hanem mert más jellegű elektronikával szerelt, mert mások a tervezési szempontok.


Egy tv-nél elsődleges szempont a sugárzott/kábelen továbbított adatfolyam minél szebb megjelenítése (ahol pl. nyilván lényegtelen, hogy mennyit késik a megjelenített kép a beérkezéshez képest), és azámítógépe csatlakoztathatósága csak egyfajta extra.

Ezzel szemben a monitorokat arra fejlesztik, hogy a videokártya által küldött jelet minél hamarabb megjelenítse azokkal a paraméterekkel, amiket a kártya biztosít.

(Legalábbis nagy vonalakban és konyhanyelne.)


Ha sok pénzt készülsz kiadni, semmiképpen ne vegyél TN paneles monitort. Most a sok herzes képfrissítés meg a G-Sync az aktuális sláger, de erősen túlárazottak.

2015. okt. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát nem szeretnék túl sok pénzt kiadni max 60 ezret de ebből a keretből sokkal jobbat nem lehet. Hát máskor azt mondták hogyha csak játék a cél akkor TN panel is megfelel de az IPS-t többen mondták. Első válaszoló: Nem játszok olyanokkal (pl. LoL, CS:GO, WoW...), én inkább egyjátékos, vagy többjátékos játékokat játszom, MMORPG játékokat nem. Második válaszoló? Szerinted megéri akkor lecserélni egy monitorra inkább? 60 ezer Ft a max keret így szerintem nem éri meg de ti jobban értetek hozzá.
2015. okt. 23. 09:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy TN paneles olcsó benq monitorom van. Szerintem nem túl jó a képminősége. Aztán vettem laptopot, fullhd, meg minden, de TN. Inkább használom a kis felbontású monitort, mert annyival jobb a képe. SZERINTEM inkább maradj az IPS-nél.
2015. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!