Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fx 8350 4.8 ghz hez elég...

Fx 8350 4.8 ghz hez elég lenne egy Scythe Mugen 4 processzorhűtő?

Figyelt kérdés
köszi
2015. okt. 25. 01:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindig csóválom a fejemet, amikor ennyire tudatlanul vágnak az emberek ilyesmibe. Azt ugye vágod, hogy prociról procira változik, hogy mennyire lehet húzni és mennyire kell megemelni a feszültséget, hogy ennyire magas sebességet elérjen? És a feszültség négyzetével lesz arányos a hőtermelés. Ezen az "apróságon" kívül még ugye számít, hogy milyen házba termeled ezt, valami zsúfolt vacakba vagy egy Corsair 450D-hez hasonló házba.


Itt egy 4.6GHz-es [link] történet, meg is említi valaki, hogy neki magasabb feszültség kellett már a 4.6GHz-hez is. Hogy 4.8 GHz-en fog-e menni? Ld. fentebb, fogalmunk sincs.

2015. okt. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4,8-hoz már két vagy több bordás hűtés kell jó ventikkel.alpenföhn k2-t tudom ajánlani. használtan jó áron kapni
2015. okt. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
de lehet egy víz hűtés jobb megfontolás lenne .
2015. okt. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Akkor inkább AMD FX-9590 4.70GHz vegyél.
2015. okt. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Trevor. ***** válasza:
4,8ghz-re már inkább magadnak érdemes vízhűtést építened. Vagy inkább venni egy Intel Core i5/i7-et.
2015. okt. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel kb minden proci teljesen más, így választ sem tudunk adni.

Eleve ilyen tuninghoz nagyon jó alaplap kell és hűtő kell.

Viszont hiába vannak meg ezek, ha mondjuk olyan procit fogsz ki, ami 4,6ghz-nél azt mondja, hogy kész, itt a vége. Ettől kezdve olyan bődületes fesz kell majd neki, hogy azt nem fogod tudni normálisan hűtőeni, meg az alaplap se biztos, hogy bírni fogja.


Nekem is ilyen volt az FX 6300-am. 4,5ghz-ig tudtam húzni normálisan, utána már olyan fesz kellett volna neki, amit sem az alaplap sem a hűtőm nem bírt volna.

De vannak, akiknek meg értelmes, hűthető feszültségen megy 5ghz-et.

Ilyen ez.


Viszont ha utánaszámolsz: nagyon jó alaplap kell ilyen tuninghoz, ami minimum 35k, de még inkább több.

Ez a proci most 45-50k körül megy.

Egy nagyon jó léghűtő, amivel lehet már magas feszeket is hűteni, pl Silver Arrow, az kb 20k.

Ez kb olyan 100k körül van.

Szerintem ennyit nem ér ez a processzor. (már eleve 50-et nem ér szerintem, megdrágult sajnos).

2015. okt. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!