Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a külömbség egy "sima" és...

Mi a külömbség egy "sima" és egy gamer alaplap között?

Figyelt kérdés

Gamer pc-t építek, és kellene a segítség ebben az ügyben. Megéri az árkülömbséget? Vagy csak a profi játékosoknak való? Sokat játszok, de nem tartom magam profi gamernek.

Alaplap ötletek is jöhetnek I5-4460 mellé (de az eredeti kérdést ne kerüljétek meg vele).

Köszönöm!



2015. okt. 25. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Profi játékosoknak sem. Azt, hogy milyen csatlakozókkal érkezik, azt te is meg tudod ítélni, viszont általában 2 dologtól gamer egy gamer alaplap: jobb audio és jobb ethernet. Na most ezek a killer ethernet és lagcsökkentő társai semmit nem érnek, semmi előnyhöz nem juttatnak senkit. Az audio az valóban jobb, én is sokáig használtam a Realtek 1150-et és hatalmas ugrás volt a 887 és 892 után, de annyival nem volt jobb, hogy azt mondjam, hogy ezért megéri drágább alaplapot vásárolni. Akkor már inkább +3-4e forintért egy rendes, dedikált hangkártya. Szóval ha veszel egy MSI H81M-E34-et, semmivel nem indulsz hátrébb, mint Dezső, akinek H97M Pro Gamer alaplapja van.
2015. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy i5-4460-ot használok egy asrock b85m Pro4 alaplappal,amivel rengeteget játszok.

De mivel nem tuningolom a CPU-t és a memóriákat így teljesen megfelel ez a sima alaplap is.

Viszont ha te tuningolni akarsz(i5-4460-ot nem lehet nagyon) vagy esetleg magas órajelű memóriákat akarsz használni akkor fog kelleni a gamer alaplap

2015. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Trevor. ***** válasza:
78%

Általában semmi, csak dizájn. Esetleg egy fokkal jobb integrált hangvezérlő vagy egy picit jobb hálózati vezérlő.

Valójában ez az egész GAMER kifejezés egy nagy marketing bullshit, hogy túlárazva el lehessen adni mindent, nagy profittal.


Nem tudom, hogy te kérdezted-e ma, de már egy kérdéshez leírtam, hogy i5-4460 processzorom van egy Asus B85M-G alaplapban, már egy éve. Tökéletesen üzemel, ennél jobb alaplap egy szorzózáras i5 alá fölösleges. Esetleg ha ATX méretű kell, akkor Asus B85M-G.


A "profi gamerek", akik mondjuk versenyeznek is, azok olyan hadrverekkel játszanak, amit a szponzor ad nekik. Egy golyós egérrel is lehetsz profi, ha sokat gyakorolsz.

2015. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Trevor. ***** válasza:

*ATX-hez Asrock B85 PRO4-et akartam írni.

És igen, elég sokat játszok a gépemen (nyáron mindennapos volt az ilyen 6-7 óra Bf3 és GTA5 Online egyhuzamban).

2015. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a "gamer" jelző egy termék nevében sokkal inkább marketing célú mint, hogy valami jelentősége legyen. A PC piac mondhatni hanyatlóban volt a notebookok, tabletek és okos telefonok világában, így a gyakori fejlesztős, drágább hardvereket megvásárolós legnagyobb célközönség a játékos piac. Most mindenre rá van írva, hogy gamer sokszor szerintem alaptalanul. Alaplap esetében inkább arra figyelj, hogy a vrm rész elég erős legyen az igényekhez, legyen rajta minden szükséges csatlakozó és foglalat és kész. Néha van értelme, hogy játékosoknak kedvező paraméterekkel rendelkezik egy hardver (monitor képfrissítés, egér kialakítás és érzékenység, tartósabb billentyűzet), de szerintem sok esetben csak parasztvakításról beszélhetünk.
2015. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Trevor: Nem Én kérdeztem (ma ez az egyetlen kérdésem)

Igen atx méretben keresek lapkát.

Akkor az a "gamer" szócska egy nagy vakítás. Valahogy volt egy ilyen érzésem. Ez meg +10k-t nem ér meg nekem.

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ment a like mindenkinek!

2015. okt. 25. 12:24
 7/9 A kérdező kommentje:

Van itt két alaplap, melyiket ajánlanátok? Mert itt írtak vram-ot, meg csatlakozásokat, de annyira nem vagyok otthon a témában.

Asrock B85 PRO4 alaplap

[link]


Gigabyte B85-HD3 alaplap

[link]

Vagy esetleg mást?

2015. okt. 25. 12:30
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék hasonlítsd össze magad.


20.121Ft vs 24.249Ft


-jobb minőségű kondenzátorok

-4 helyett 6 fázisú tápellátás hűtéssel (tuninghoz érdekes)

-jobb minőségű hang, játékra optimalizálható lan

-szebb


Ennyit még megérhet a különbség.


Egyébként mATX méretben ez is jó lap:


Gigabyte B85M-D3H

2015. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Trevor. ***** válasza:

Akkor bocsánat, összekevertem egy másik hasonló kérdéssel.

i5-4460at nem tudod tuningolni, mivel szorzózáras (tapasztalataim alapján azt mondhatom, hogy nem is kell), így nem olyan lényeges a sokfázisú tápellátás, VRM hűtőborda stb. Persze rosszabb nem lesz tőle, csak jobb egy alaplap.


Gamer lan értelmetlen, ha komolyabb hangrendszered van, egy ilyen alá nem adnám: [link]

2015. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!